9 میلیون بوته گل بهاره در تبریز کاشته شده است


به گزارش خبرآنلاین از تبریز، اکبر امجدی با اشاره به فعالیت های این سازمان در نوروز افزود: طبق روال سال های گذشته برنامه های کاشت گل در عرصه های سرسبز شهر توسط عوامل در سطح شهر اجرا شد. مناطق سرسبز تبریز».

وی گفت: به منظور افزایش جلوه فنری در فضاهای عمومی شهر تبریز، قرار دادن گلدان روی نرده های جاده ها در دستور کار قرار گرفت و در این راستا ۲ هزار و ۷۰۰ گلدان روی این نرده ها نصب شد.

مدیر سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز، تهیه و نصب 480 گل و نماد نوروزی در نقاط مختلف شهر را از دیگر برنامه های نوروزی این سازمان اعلام کرد و گفت: در این راستا 53 نماد جدید در تبریز آغاز شد. و مکان های مختلف برای ارتقای کمی و کیفی فضاهای عمومی شهر تنظیم شده است.

امجدی، ادامه داد: 15 سفره هفت سین با همت عوامل سازمان در میادین شهر پراکنده شد و چهارمین جشنواره رنگ آمیزی تخم مرغ نوروزی با حضور هنرمندان صاحب نام و مجرب برگزار شد که در آن 83 تخم نوروزی طراحی و گذاشته شد. تبریز. بود.

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره نوروزی در مجموعه تاریخی و تفریحی ائل گلی تبریز یادآور شد: این جشنواره با همت این سازمان به مدت 10 روز از 2 تا 11 فروردین برگزار می شود.

امجدی با بیان اینکه شهروندان و مهمانان نوروزی از این جشنواره استقبال کرده اند، افزود: در این جشنواره علاوه بر برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل می شود.

READ  انعقاد قرارداد همکاری پارک علم و فناوری لرستان و بنیاد برکت


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا