5 تاثیر شگفت انگیز نوشیدن آب بر مغز


همه مجبور نیستند 8 لیوان یا بیشتر آب بنوشند زیرا افراد مختلف به مقادیر متفاوتی آب نیاز دارند. به گزارش steptohealth، فقط مطمئن شوید که آب کافی می نوشید تا بدن خود را هیدراته و کم آب نگه دارید. به کبد و حتی قلب خود آسیب نرسانید. البته ارتباط قوی بین نوشیدن آب و حفظ سلامت مغز وجود دارد، زیرا مغز شما به بیشترین انرژی نیاز دارد. بهترین راه برای هیدراته ماندن نوشیدن جرعه های کوچک آب در هر ساعت است. با این کار می توانید شاهد 5 چیز شگفت انگیز در بدن خود باشید:

بهبود عملکرد مغز

تعادل دقیق بین آب و سایر عناصر بدن برای بهبود عملکرد مغز ضروری است. نکته ای که باید بدانید این است که بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب بنوشید، زیرا در آن زمان سلول های مغز به هیدراتاسیون نیاز دارند. 7 تا 9 ساعت را در خواب می گذرانید و حتی اگر عرق نکنید، بدن شما همچنان مقداری آب از دست می دهد. در واقع تنفس در خواب منجر به کاهش رطوبت بدن می شود. هنگامی که از خواب بیدار شدید، آب یا میوه های آبدار را برای جلوگیری از کم آبی انتخاب کنید.

افزایش تمرکز

کم آبی شدید با سرگیجه یا خشکی شدید پوست خود را نشان می دهد و البته عارضه دیگری هم دارد و آن از دست دادن تحرک حافظه است. در این زمان، مغز شما به سرعت به محرک ها پاسخ نمی دهد. نوشیدن قهوه یا چای در این زمان ممکن است مفید باشد، اما ممکن است نتوانید از آن در طول روز استفاده کنید. برای افزایش تمرکز باید هر 45 دقیقه یک جرعه آب بنوشید.

READ  شیوع یک بیماری ناشناخته در بین کودکان

بهبود خلق و خو

ممکن است برای شما تعجب آور باشد که نوشیدن آب کافی به طور مستقیم با بهبود سلامت روان مرتبط است. همانطور که شنیدن صدای آب باعث بهبود خلق و خو می شود، نوشیدن آب نیز با کاهش و دفع سموم بدن و از بین بردن سلول های مرده باعث سلامت روان می شود. نوشیدن آب کافی همچنین فرآیندهای شیمیایی را که باعث شروع مجدد ذهنی می شوند، متعادل می کند.

بهبود کیفیت خواب

حتی اگر قبل از خواب فقط نصف لیوان آب بنوشید، کمک قابل توجهی به کیفیت خواب شبانه خود کرده اید. آب جریان خون را به مغز افزایش می دهد و منجر به افزایش اکسیژن رسانی به مغز می شود.

بهبود حافظه

کم آبی منجر به عدم تعادل هموستاتیک، به عبارت دیگر، بروز یک سری اختلالات در بدن می شود. از جمله از دست دادن حافظه؛ بنابراین برای فعال نگه داشتن حافظه خود باید حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید. وقتی بدن شما کم آب باشد، نمی توانید درست فکر کنید و سردرد خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:

10 مورد از بدترین غذاها برای فشار خون بالا

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا