3 سیگنال هشدار در بازار ارز / معامله گران


روز دوشنبه دلار به راحتی توانست از سطح مقاومتی 26500 تنی عبور کند. اسکناس آمریکا حتی در ساعت 16 در محدوده 26700 تن معامله می شود که 500 تن بالاتر از قیمت نهایی 1400 تنی است.

3 سیگنال برای افزایش بازار ارز

به گفته فعالان، به نظر می رسد این سه عامل دست به دست هم داده تا سود ارزی را قوی تر کند. این اولین دلیل تنش های منطقه ای است که در سال 1401 کمی تشدید شد. به گفته برخی از معامله گران ارز، حملات حسینیان یمن علیه عربستان سعودی باعث تشدید اختلافات بین طرف های عربی و ایرانی شده است.

همچنین به دلیل عید نوروز بسیاری از صرافی های بازار تهران فعالیت خاصی ندارند و تصمیم گرفته اند پس از 13 فروردین فروش خود را از سر بگیرند.

ضعیف بودن عرضه و خرده فروشی یکی از مهم ترین عوامل رشد قیمت دلار در اوایل سال 1411 است که با بازگشایی بازار پیش بینی می شود به دلیل محدودیت تجارت، رشد دلار کاهش یابد.

بازرگانان محتاط وارد میدان شدند

سومین عاملی که در رشد قیمت دلار در روزهای اخیر نقش بسزایی داشته، وضعیت متزلزل مذاکرات هسته ای بوده است. بسیاری از معامله گران مدت ها منتظر احیای برجام بودند، اما این اتفاق نیفتاد و همین امر کافی بود تا برخی معامله گران محتاط دوباره بخشی از ریال خود را به دلار یا سکه تبدیل کنند.

قیمت سکه در حال افزایش است

سکه در روزهای گرانی دلار نیز از قافله عقب نماند و دیروز حتی به 12 میلیون و 400 هزار تن رسید. افزایش قیمت فلز گرانبهای داخلی در حالی رخ داد که قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در کانال 1900 دلاری باقی ماند.

READ  نظر وزیر سابق راه و شهرسازی در مورد تولید دارایی/نتیجه مدل خصوصی سازی روسیه چه بود؟

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا