269 ​​هزار و 970 متقاضی مسکن در آذربایجان شرقی ثبت نام کرده اند


به گزارش خبرآنلاین از تبریز، ابوالقاسم سلطانی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه برنامه اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان، گفت: از این تعداد 167 هزار و 580 ثبت نام کننده طرح مربوط به شهر تبریز 38 06 هستند. متقاضیان شهرستان ها بیش از یکصد هزار نفر و 64 هزار و 384 داوطلب از شهرستان های زیر صد هزار نفر در استان هستند.

وی گفت: پس از مشخص شدن 89 هزار و 452 متقاضی دارای شرایط اولیه مربوط به سابقه فرم (ج) و ملک خصوصی، برای تایید نهایی در خصوص سکونت در شهر مورد تقاضا، از متقاضیان درخواست شد با پست تماس بگیرند و مدارک را از طریق پیامک بارگذاری کنند. 24 هزار و 633 داوطلب قطعی شده اند، 13 هزار و 217 داوطلب افتتاح حساب کرده اند و 8 هزار و 689 داوطلب برای واریز 400 میلیون ریال مراجعه کرده اند.

سلطانی افزود: اداره کل راه و شهرسازی با توجه به زمین اختصاص یافته به این پروژه در شهرهای بالای 100 هزار نفر، طرح را بین متقاضیان شهرهای تبریز، اهر، مراج و مرند توزیع کرده است که مسئولیت این پروژه را بر عهده دارد. این در شهر جدید سهند و شهر جدید شهریار، شرکت عمران شهر جدید سهند و متولی پروژه در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت، دفتر مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در دهه فجر 7 هزار و 276 بلوک بر اساس طرح ملی مسکن مرمت شده که از این تعداد 2 هزار و 271 بلوک شروع به ساخت شده است، گفت: در شهر جدید سهند 5 بلوک. هزار و 79 واحد در مرحله ساخت 21 قرارداد منعقده با شرکت های مختلف با حداقل پیشرفت حدود 5 درصد و حداکثر پیشرفت حدود 80 درصد است.

وی افزود: برای داوطلبان ثبت نام شده طرح اقدام ملی تبریز، ساخت 568 واحد در زمینی به مساحت 13 هکتار در شهرک باغمیشه تبریز با وساطت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شده و حدود 14 درصد پیشرفت داشته است.

READ  ساختمان عملیات و پایگاه امداد در شهر میامی افتتاح شد

وی همچنین خاطرنشان کرد: در اراضی انتهای طالقانی تبریز در هر هکتار برای احداث 352 بلوک به بنیاد استانی انقلاب اسلامی استان تفویض شد.

سلطانی خاطرنشان کرد: در شهرستان های اهر، مراج و مرند حدود 137 هکتار زمین شناسایی و برای الحاق یا واگذاری پیشنهاد شده است. شهرستان پهرآباد مراج متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بوده و حدود 25 درصد پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در شهرک گلشهر مراگه برای ساخت 500 واحد زمینی به مساحت 2.3 هکتار پیشنهاد اجاره 99 ساله به شرکت تعاونی توسعه مراغه داده شده که در حال آماده سازی سایت و اخذ ساختمان است. مجوز. و همچنین تفاهم نامه ساخت «7500 واحد در 7.5 هکتار از زمین سنگداگی ماراج با بسیج سازندگی منعقد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی گفت: حدود 4 هکتار از اراضی شهرستان میلاد مرند برای ساخت 400 واحد با وساطت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز شد و پیشرفت حدود 13 عدد است. ٪، همچنین حدود 2.8 هکتار در دو. قطعه اراضی ملی با بسیج سازندگی استان معاوضه شده و در مرحله تحویل و برنامه ریزی برای شروع عملیات اجرایی از بسیج سازندگی می باشد.

وی افزود: حدود 9 هزار مترمربع زمین در شهر شیخ شهاب الدین اهر به مدت 99 سال به اتحادیه مسکن شیخ شهاب الدین اهر پیشنهاد شده است که 500 متر از آن برای داوطلبان طرح اقدام ملی است. در حال اجرا روی پایه و 500 عدد. متقاضی پروانه ساخت دریافت می کند.

سلطانی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای این طرح را در شهرهای زیر 100 هزار نفر برعهده دارد، افزود: حدود 14.5 هکتار زمین در سال های گذشته برای داوطلبان طرح های اقدام ملی و در جلسه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شد. موظف شد بر اساس طرح ابلاغی و مفاد اجرایی تعیین تکلیف گروهی داوطلبان واجد شرایط اقدام نماید. تاکنون از 436 متقاضی، حدود 421 متقاضی در قالب یک پروژه، حدود 360 هکتار زمین برای الحاق گروه بندی و توزیع شده اند. منطقه یا شناسایی شده و پیشنهاد تغییر کاربری داده شده و حدود 35 هکتار زمین در شبستر برای ساخت 3500 واحد به بنیاد مسکن واگذار شده است.

READ  کار فرهنگی مستمر است، زمان می برد و صبر می خواهد

وی ادامه داد: بر اساس اعمال ماده 10 قانون جهش تولید مسکن، حدود 130 هکتار زمین با منابع طبیعی در شهرستان های اسکو، ایلچی، تیکمه داش، دوزودوزن، شبستر و میانه و حدود 6 هکتار زمین آب و فاضلاب آذرشهر. مکاتبات لازم برای تغییر نمایندگی انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه سقف انفرادی تسهیلات کلانشهر تبریز در قانون مسکن 400 میلیون تن است، گفت: سایر شهرهای استان 300 میلیون تن و روستاها 300 میلیون تن تعیین شده است. – تا 250 میلیون تن.

وی ادامه داد: از وام های تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، سهم این استان در اعطای تسهیلات بانکی ارزان به بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری 2300 واحد مسکونی است که کمتر از سه واحد مسکونی است. بخشنامه مربوطه بیش از 50 درصد از سهمیه فوقانی و به میزان 1300 واحد مسکونی در ماه در بانک فعلی (مسکن) توسط این اداره کل معرفی می شود.

سلطانی یادآور شد: پس از ثبت نام اولیه داوطلبان و در پایان مهلت مقرر اطلاعات مشخص می شود و افرادی که حق دریافت مسکن را دارند با ارسال پیامک مطلع می شوند که سایر مراحل را طی خواهند کرد.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا