13 استان درگیر طوفان گرد و غبار شدند


ˈکبری رفیعیˈ امروز (سه شنبه) درباره وضعیت جوی کشور گفت: به دلیل فعال بودن سامانه وزش باد امروز گرد و غبار و افزایش شاخص آلودگی در جنوب همدان، مرکزی، کوم، لرستان، البرز، تهران، اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، شامل فارس، کهگیلویه بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و نیمه شرقی یزد.

وی تصریح کرد: از خطرات این سامانه می توان به راه بندان، کاهش کیفیت هوا، کاهش دید، احتمال آسیب به صنایع حساس به گرد و غبار، احتمال آسیب به سازه های موقت و احتمال شکستن درختان فرسوده و سقوط اجسام اشاره کرد. از ارتفاعات.”

رفیعی افزود: سازمان هواشناسی افزایش احتیاط را در تردد برون شهری به ویژه در جاده های کویری، استحکام سازه های موقت، عدم تردد و پارک در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و عدم سم پاشی باغات و مزارع توصیه کرد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی سامانه دوم فعالیت سامانه بارشی است که از روز گذشته آغاز شده و تا روز جمعه ادامه دارد.

رفیعی گفت: انواع خطرات ناشی از این سامانه بارندگی، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد است.

وی ادامه داد: محدوده این سامانه برای امروز استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: همچنین فردا (چهارشنبه) آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی رضوی و پنجشنبه شمال شرق آذربایجان، خراسان شمالی و خراسان شمالی مشمول این سامانه می شوند.

وی گفت: سامانه بارشی روز جمعه در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان فعال است.

READ  شهادت افسر دوم تیراندازی در دلم

رفیعی ادامه داد: اثرات خطرناک احتمال رعد و برق و تگرگ، احتمال آبگرفتگی افراد محلی، کاهش دید، احتمال آسیب به سازه های موقت، احتمال شکستن درختان فرسوده و احتمال سقوط اجسام از ارتفاع اعلام شده است. . “

وی یادآور شد: از اواخر وقت امروز تا پنجشنبه در نیمه شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد و گرد و خاک است.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی از امروز تا پنجشنبه آب های جنوب کشور، خلیج فارس و تنگه هرمز طوفانی و طوفانی است مراقب باشید.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا