10 حقیقت مهم در مورد ماندگاری مواد غذایی


تاریخ انقضای روی بسته بندی محصول می تواند راهنمایی و پیشگیری از مسمومیت غذایی باشد. غذاهای تاریخ مصرف گذشته را دور بریزید.

سوال در مورد تاریخ انقضا و انقضای محصولات

1 آیا مصرف مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته برای سلامتی انسان مضر است؟

یکی از اکتشافات و شهوداتی که امروز باید در مورد تاریخ انقضا یاد بگیرید این است که تاریخ انقضا با کیفیت مرتبط است و از ایمنی استفاده از یک محصول صحبت نمی کند. بنابراین یک محصول تاریخ مصرف گذشته ممکن است غیرعادی به نظر برسد یا بوی بدی داشته باشد، اما این لزوماً به معنای فاسد بودن آن نیست. با این حال، اگر غذا به درستی ذخیره نشود، مسمومیت غذایی می تواند وارد شود. بنابراین به طور کلی بهتر است این موضوع را برای همه غذاها در نظر بگیرید و بلافاصله پس از انقضای آن استفاده نکنید.

2. خب بالاخره چرا تاریخ انقضا داره؟

باور کنی یا نه؛ تاریخ انقضا لازم نیست. با این حال، تصور می شود اهمیت سلامت مواد غذایی در سراسر جهان باعث شده است که از این تاریخ های انقضا به عنوان بهداشت عمومی استفاده شود. مطالعات نشان می دهد که تاریخ انقضای مواد غذایی ضروری نیست، اما برخی از دولت ها می گویند که این تاریخ ضروری است و باید برای فرمولاسیون های غذایی حساس تر، مانند غذای کودک، در نظر گرفته شود.

3. آیا تاریخ انقضای مختلف معانی مختلفی دارند؟

اشکال مختلفی از ماندگاری وجود دارد که محدود نیستند. ممکن است از نظر ظاهری شبیه به هم باشند، اما معمولا معانی متفاوتی دارند و به معنای ایمنی غذا نیستند، اما همچنان کیفیت غذا را توصیف می کنند.

READ  سالانه 3 هزار بیمار نیازمند پیوند جان خود را از دست می دهند

4. غذا بعد از تاریخ انقضا چه مدت سالم می ماند؟

پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد، زیرا ما طیف گسترده ای از غذاهای مختلف را داریم. با این حال، توصیه می شود از محصولاتی استفاده کنید که تاریخ مصرف آنها تمام نشده است.

5. آیا باز شدن بسته بندی مواد غذایی قبل از تاریخ انقضا بر کیفیت آن تأثیر می گذارد؟

برخی از غذاها اینطور نیستند، اما برخی ممکن است پس از باز شدن، تازگی خود را از دست بدهند. بنابراین وقتی محصول باز می شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که همان طعم، بافت یا ارزش غذایی یکسان را به شما بدهد. اگر در این قسمت از نمناک ذکر شده است، مصرف کنندگان باید بدانند که مثلاً وقتی ماست را باز می کنند و مهر آن را می گیرند، به مدت طولانی از آن استفاده نکنند، زیرا بعد از از بین رفتن آن می تواند اثر و ارزش غذایی داشته باشد. در حالی که. تا زمانی که دیگر برای بدن مفید نباشد.

6. آیا ممکن است یک محصول غذایی قبل از تاریخ انقضا ارزش غذایی خود را از دست بدهد؟

باز هم به این سوال نمی توان به طور دقیق پاسخ داد، زیرا همه چیز به نوع غذا بستگی دارد. برخی از غذاها ممکن است ارزش غذایی خود را حتی تا مدت ها پس از باز کردن بسته بندی حفظ کنند، اما برخی دیگر اینطور نیستند، بنابراین احتیاط آن است که پس از تاریخ انقضا آنها را مصرف نکنید.

7. پس ماندگاری محصولات غذایی دقیقاً چه چیزی را نشان می دهد؟

READ  حقایق جالب در مورد مرغ

زمان ماندگاری تاریخی است که تا آن زمان یک ماده غذایی مقاومت خود را در برابر میکروب ها حفظ می کند و ارزش غذایی بالاتری دارد. این بدان معنی است که استفاده از محصول تا این تاریخ بسیار مهم است تا بیشترین ارزش غذایی را از آن به دست آورید.

8-اگر غذا تغییر شکل ندهد و بوی طبیعی بدهد ولی تاریخ انقضا داشته باشد چطور؟

پس از گذشت مدت معینی از انقضا، باز هم امکان طعم و بوی خوش غذا وجود دارد، اما بهتر است ریسک نکنید. وقتی شک دارید آن را دور بیندازید. اگر تاریخ انقضا تمام شده است، بدون شک این غذا را ترک کنید.

9. آیا نگهداری مواد غذایی در فریزر یا در دمای پایین عاملی برای حفظ سلامت حتی پس از تاریخ انقضا است؟

مواد غذایی پس از خرید باید دو ساعت در یخچال نگهداری شوند. یخچال رشد باکتری ها را کند می کند. برخی مواد غذایی هستند که حتی پس از اتمام تاریخ انقضا می توانند مدت زیادی در فریزر بمانند، اما این زمان بستگی به نوع غذا و مواد تشکیل دهنده آن دارد.

10. آیا سایر کشورها این هشدارها را در مورد تاریخ انقضا در نظر می گیرند؟

استانداردهای انقضای مواد غذایی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا