10 تیم از هر پنج تیم وظیفه دارند در زیر ویرانه های کلان شهر به دنبال بازماندگان بگردند.


پیرحسین کولیوند ظهر امروز (چهارشنبه 4 خردادماه) در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان، با اشاره به حضور تمامی امکانات و نیروهای جمعیت هلال احمر برای کمک، جست و جو و نجات جان شهروندان زیر آوار اظهار داشت: ساختمان متروپل آبادان افزودند: با توجه به وسعت حادثه و آوار زیاد، عملیات برای گروه های پشتیبانی بسیار پیچیده و سخت است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور احتمال ریزش ساختمان کلانشهر را تهدیدی جدی برای امدادگران دانست و افزود: شوکه باشید و به همین دلیل سرعت کار کاهش یافته است.

وی از ازسرگیری 24 ساعته عملیات امداد و نجات توسط گروه های امدادی و مدیران اجرایی خبر داد و گفت: امیدواریم این عملیات در زمان کمتری به پایان برسد. کمیسیون های مختلفی تشکیل شده و کار بین گروه ها تقسیم می شود.

کولیوند گفت: کارگروهی از تیم‌های روان‌شناختی جمعیت هلال احمر مشاوره با خانواده‌های قربانیان این حادثه را از بدو ورود به محل کار آغاز کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون در تلاش هستیم تا یکی از قدرتمندترین عملیات ها را انجام دهیم، اما روند پخش آوار و شدت حادثه کمی کاهش یافته است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور از وجود امکانات و تجهیزات مدرن در محل خبر داد و گفت: در تلاش هستیم در زمان کمتری کار را انجام دهیم، بنابراین 10 تیم 5 نفره به صورت شیفتی به دنبال آوار هستند. شب «به همین دلیل است.

وی ادامه داد: حدود 2000 نفر از نیروهای هلال احمر و هلال احمر عملیات جانبی انجام می دهند و این تعداد برای جلوگیری از خستگی در شیفت های مختلف عملیات را رصد می کنند.

READ  احتمال جاری شدن سیل در برخی نقاط هرمزگان/ از قرار گرفتن در حریم رودخانه های فصلی خودداری کنید.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا