10 تیم از هر پنج تیم وظیفه دارند در زیر ویرانه های کلان شهر به دنبال بازماندگان بگردند.


پیرحسین کولیوند ظهر امروز (چهارشنبه 4 خردادماه) در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان، با اشاره به حضور تمامی امکانات و نیروهای جمعیت هلال احمر برای کمک، جست و جو و نجات جان شهروندان زیر آوار اظهار داشت: ساختمان متروپل آبادان افزودند: با توجه به وسعت حادثه و آوار زیاد، عملیات برای گروه های پشتیبانی بسیار پیچیده و سخت است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور احتمال ریزش ساختمان کلانشهر را تهدیدی جدی برای امدادگران دانست و افزود: شوکه باشید و به همین دلیل سرعت کار کاهش یافته است.

وی از ازسرگیری 24 ساعته عملیات امداد و نجات توسط گروه های امدادی و مدیران اجرایی خبر داد و گفت: امیدواریم این عملیات در زمان کمتری به پایان برسد. کمیسیون های مختلفی تشکیل شده و کار بین گروه ها تقسیم می شود.

کولیوند گفت: کارگروهی از تیم‌های روان‌شناختی جمعیت هلال احمر مشاوره با خانواده‌های قربانیان این حادثه را از بدو ورود به محل کار آغاز کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون در تلاش هستیم تا یکی از قدرتمندترین عملیات ها را انجام دهیم، اما روند پخش آوار و شدت حادثه کمی کاهش یافته است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور از وجود امکانات و تجهیزات مدرن در محل خبر داد و گفت: در تلاش هستیم در زمان کمتری کار را انجام دهیم، بنابراین 10 تیم 5 نفره به صورت شیفتی به دنبال آوار هستند. شب «به همین دلیل است.

وی ادامه داد: حدود 2000 نفر از نیروهای هلال احمر و هلال احمر عملیات جانبی انجام می دهند و این تعداد برای جلوگیری از خستگی در شیفت های مختلف عملیات را رصد می کنند.

READ  در نهایت اعضای علی البدل جایگزین پنج عضو حذف شده شورای شهر ارومیه شدند

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا