۵ شرکت تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای وام پنج میلیارد ریالی دریافت می‌کنند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به منظور توسعه همکاری های مشترک و تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان بازی های رایانه ای، تفاهم نامه همکاری بین بنیاد ملی بازی های رایانه ای و بانک قرض الحسنه مهر منعقد شده است.

سیدصادق پیمان در ابتدای این تفاهم نامه گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای در حمایت از مجموعه های بازی ساز، حمایت های معنوی و مادی مختلفی را در قالب ساختار حمایتی همگرا از ذی نفعان انجام می دهد. یکی از حمایت های لازم در این ساختار هوشمند، ارائه منابع ارزان قیمت و تسهیلات بانکی است که با امضای این تفاهم نامه زمینه وام های ارزان و بدون پرداخت به سازندگان بازی های دیجیتال فراهم می شود و این اقدام کمک موثری به افزایش گردش مالی و زنجیره ارزش صنعت بازی “او این کار را در کشور انجام خواهد داد.”

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: صنعت بازی های دیجیتال کشور از جمله صنایعی است که در صورت حمایت، آینده روشن و راهبردی را برای عرصه های فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی کشور رقم خواهد زد.

وی با اشاره به گردش مالی نزدیک به 200 میلیارد دلاری صنعت بازی و سرگرمی های دیجیتال در سال 2020 و سهم این زنجیره ارزش در تولید ناخالص داخلی جهان، گفت: عرضه انبوه، این اکوسیستم نقش بسیار خوبی در صادرات، ارز خواهد داشت. و ایجاد شغل».

پیمان، پتانسیل رسانه های دیجیتال بازی را از دیگر ویژگی های این صنعت برشمرد و افزود: طبق آخرین تحقیقات انجام شده رسانه های بازی سریع ترین و جامع ترین رسانه از نظر تاثیرگذاری هستند و به همین دلیل می توانند شرایط خوبی را برای آموزش، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی فراهم کنند. . این کارکرد ممکن است توجه بیش از پیش به این صنعت به عنوان پیشران صنایع پایه و خلاق فرهنگی را ضروری سازد و آن را بیش از پیش برای سیاستمداران و دست اندرکاران عرصه اقتصاد فرهنگی شهرت بخشد.

READ  نمایشگاه «عکاسی، جنگ، طبیعت» به مناسبت روز آزادی خرمشهر

در ادامه این مراسم سید سعید شمسی نژاد مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر گفت: این بانک تقویت اکوسیستم بازی های دیجیتال کشور را سرمایه گذاری در آینده کشور می داند و آمادگی دارد با ارائه تسهیلات تا سقف از شرکت های بازی حمایت کند. 500 میلیون تن.

وی افزود: برای ابراز علاقه به شعار 1401، در خردادماه بانک قرض الحسنه مهر از 5 شرکت دانش بنیان بازی با اعطای تسهیلات پنج میلیارد ریالی حمایت می کند. سایر شرکت های معرفی شده از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز طبق مفاد تفاهم نامه امضا شده تا پایان سال کمک های ما را دریافت خواهند کرد.

259245


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا