۴۲ خودرو مجوز ورود به ایران را گرفتند


در این بخش سعی شده است تا اخبار و گزارش های اقتصادی را به گونه ای به تصویر بکشیم که عموم مردم با مطالعه آنها به درک نسبی از وضعیت اقتصادی ایران دست یابند. در همین راستا بخشی از یک خبر مربوط به سال 92 قرائت می شود.

سازمان توسعه تجارت مجوز واردات 17 دستگاه خودروی سواری دیگر را در سال 1392 صادر کرد.

با این حساب تعداد کل خودروهای سواری که موفق به اخذ مجوز ورود به ایران شدند به 42 مدل خودرو رسید.

سازمان توسعه تجارت اخیرا اسامی 25 خودروی سواری مجاز برای واردات از سال 1392 را اعلام کرد و اخیراً 17 خودروی جدید به این فهرست اضافه شده است.

17 خودروی جدید مجاز برای واردات شامل محصولات هیوندای (2 خودرو)، ABT (یک خودرو)، آلفارومئو (دو خودرو)، آموجی (یک خودرو)، سانگ یانگ (یک خودرو)، تویوتا (یک خودرو)، جیلی (یک خودرو) )، ماشین) ماشین) )، رنو (6 ماشین) و کیا (2 ماشین).

تاکنون خودروهای کره ای (کیا، هیوندای و سانگ یانگ)، چینی (SAIC موتور و جیلی)، ایتالیایی (فیات و آلفارومئو)، ژاپنی (هوندا، میتسوبیشی و تویوتا)، آلمانی (ABT)، سوئدی (ولوو) و فرانسوی بوده است. (رنو) موفق به اخذ مجوز واردات محصولات خود به ایران شد.

لیست خودروهای مجاز برای واردات در سال جاری شامل نام های تجاری بزرگی مانند پورشه، بنز، بیامو، مازراتی و نیسان نمی شود.

فهرست خودروهای سواری مجاز وارداتی در سال 1392 در حالی منتشر شد که در نیمه دوم سال گذشته به منظور کنترل هزینه های ارزی کشور، ثبت درخواست واردات خودروهای سواری با حجم سیلندر بیش از 2500 سی سی متوقف شد.

READ  دولت باید مسیر ورود کسب و کارهای آنلاین به بازارهای منطقه را فراهم کند

بر اساس آمار گمرک در سال 1391 معادل 44341 دستگاه خودرو سواری به ارزش یک میلیارد و 840 میلیون دلار وارد کشور شده است.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا