۲۷۳۳ کودک در مرکز ناباروری فاطمه الزهرا(س) بابل به دنیا آمدند.


رئیس مرکز باروری و ناباروری فاطمه الزهرا اذعان داشت: پزشکان متخصص و فوق تخصص این مرکز با طرح های مختلف برای پیشگیری از درمان، سلامت بارداری و سلامت بارداری آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز این استان و استان های همجوار هستند. مرکز پزشکی تخصصی ناباروری حضرت فاطمه الزهرا(س) یکی از واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل می باشد که در سال 1371 با همت عالی جناب آقای حاج سید مهدی کابلی تاسیس و توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل تجهیز شده است. .

مدرس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: فعالیت تخصصی گروه ناباروری مرکز از سال 1375 آغاز شد و با نوسازی تجهیزات و افزایش مراجعین برای درمان ناباروری به روش IO جهت تحریک تخمک گذاری، لقاح داخل رحمی IUI، IVF در لقاح آزمایشگاهی از 1998، تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم ICSI از سال 2000 ارائه خدمات می باشد.

وی گفت: مرکز پزشکی تخصصی ناباروری حضرت فاطمه الزهرا(س) با تشکیل حدود 22 هزار و 500 مورد در بیست و شش سال خدمات بی نظیری ارائه می دهد و یکی از مراکز معروف در بین مراکز ناباروری کشور است که بحمدالله در در این مدت 2733 کودک با روش های حمایتی متولد شدند.

وی یادآور شد: بیمارستان فاطمه الزهرا(س) سالانه از سراسر کشور به ویژه از استان های همجوار گلستان، تهران، گیلان، سمنان و … زوج های نابارور پذیرش می کند.

رئیس مرکز فاطمه الزهرا(س) گفت: این مرکز با جدیدترین تجهیزات در زمینه آزمایشگاه لقاح آزمایشگاهی و اتاق عمل ناباروری توسط هیئت امنای امور خارجه وزارت بهداشت در سال 96 نوسازی شد. ، و در حال حاضر این مرکز دارای 35 تخت مصوب می باشد.

READ  وزیر کشور برای بررسی خسارات سیل کهگیلویه و بویراحمد وارد یاسوج شد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل اذعان داشت: مرکز مطالعات سلامت باروری و ناباروری در زمینه سلامت باروری پژوهشی انجام می دهد و طرح های تحقیقاتی بالینی و بنیادی را انجام می دهد.

وی افزود: مرکز پزشکی تخصصی ناباروری و ناباروری فاطمه الزهرا (س) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بابل با امکانات و تجهیزات مدرن و حمایت مالی دولت در قالب طرح حمایتی، طرح برکت، طرح بسیج در خدمت عزیزان می باشد. شهروندان

اسماعیل زاده با اشاره به اینکه طرح حمایتی 90 درصدی وزارت بهداشت به عنوان طرح حمایتی از زوج های نابارور در این مرکز اجرا می شود، تصریح کرد: این طرح از تاریخ 1400/01/14 تحت پوشش بیمه پایه قرار می گیرد و 90 درصد هزینه ها توسط بیمه تامین می شود. بیمه پایه که بیمه درمانی را پرداخت می کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 857 زوج فوت کرده اند، ادامه داد: زوج های زیر 42 سال و یکی از زوجین دارای تابعیت ایران بوده و در صورت درخواست فرزند بعدی دارای یک فرزند شامل دریافت خدمات 90 درصد طرح حمایتی است. .

وی در این خصوص گفت: طرح برکت با سیاست تربیت فرزندان در جهت بهبود باروری و رفع مشکل مالی مددجویان نیازمند و بی بضاعت شهری و روستایی توسط دفتر مقام معظم رهبری در مهرماه 94 این مرکز اجرا شد.

رئیس کانون فاطمه الزهرا(س) گفت: تاکنون حدود هزار نفر در طرح برکت ثبت نام کرده اند که از این تعداد 124 نفر باردار شده اند و زوج های بدون فرزند به عنوان خانم زیر 35 سال در شهرها و روستاها زندگی می کنند. .

READ  رونق تولید در سمنان با پرداخت 11 هزار میلیارد ریال نقدینگی به واحدهای تولیدی

دکتر صدیحه اسماعیل زاده ادامه داد: این طرح ها با تلاش کارکنان، کارشناسان و همکاران محترم در این مرکز ادامه دارد که با استقبال چشمگیر زوج های نابارور مواجه شد و منجر به افزایش مراجعه کنندگان به مرکز شد. ”

وی گفت: در طرح بسیج زوجینی که در بسیج شهری و روستایی و هم ازدواج اول بدون فرزند و هم زن زیر 42 سال عضویت دارند می توانند در این طرح شرکت کنند که همگی رایگان خواهد بود.

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) اذعان داشت: محل است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در این زمینه رایج است و باید ریشه کن شود، مشکلات قاعدگی از دوران بلوغ در زنان و دختران مقطع متوسطه است، خاطرنشان کرد: در ابتدا موفق شدیم مشکلات ناباروری آنها را برطرف کنیم و از عوارض بعدی جلوگیری کنیم.

وی افزود: این مرکز در حوزه های مختلف از جمله: مشاوره قبل از بارداری، مشاوره بارداری، بهداشت باروری و پیشگیری از ناباروری موفق به ارائه خدمات سطح بالایی در این حوزه شده است.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا