یک کارگردان مشهدی سفیر فرهنگی اندونزی شد

به گزارش «خبرآنلاین» از خراسان رضوی؛ امیر مسعود سهیلی دوشنبه شب در مراسمی درباره کتابش گفت: دوریان یک میوه خاص در اندونزی است که در ایران وجود ندارد، عده ای این میوه را دوست دارند و برخی دیگر از آن متنفرند، دوریان بوی بدی دارد اما طعم خوبی دارد. و من عاشق این میوه هستم.

وی افزود: مسافتی که در اندونزی بر من افتاد کنایه از خوشبختی یک نفر است و این کتاب که مجموعه ای از عکس ها و یادداشت های من از دو سال زندگی در این کشور و سفر به نقاط مختلف آن است، فرهنگ است. سنت ها و آداب و رسوم.آداب و رسوم این کشور را نشان می دهد.

وی قصد خود از نگارش و انتشار این کتاب را برای نزدیک کردن فرهنگ ایران و اندونزی عنوان کرد و گفت: این دو کشور ممکن است از نظر فاصله جغرافیایی از هم دور باشند اما اشتراکات فرهنگی زیادی دارند که به برخی از آنها اشاره کردم. در کتاب من.»

سهیلی را به عنوان سفیر فرهنگی معرفی می کنیم

سفیر اندونزی در ایران نیز در این مراسم گفت: از سهیلی می خواهم با این میزان شناخت از کشورمان دعوت ما را به عنوان سفیر فرهنگی اندونزی در ایران بپذیرد.

رونی پراستیو جولیانتورو گفت: اندونزی آماده همکاری کامل با هنرمندان ایرانی است و فکر می کنم این مراسم می تواند شروع خوبی برای شروع این همکاری باشد.

وی افزود: کتاب فاصله ای که برای من اتفاق افتاد در واقع تمام واقعیت های اندونزی را با نهایت صداقت به تصویر می کشد و بعید می دانم جز از زبان آقای سهیلی که شناخت عمیقی از کشور ما دارد چنین چیزی امکان پذیر باشد.

READ  در اوج ناامیدی برای زیستن دست و پا می‌زنیم/ عکس

سفیر اندونزی گفت: چاپ کتاب قطعا پایان همکاری ما با فرهنگ ایرانی نخواهد بود، بلکه آغاز کار است و قطعا به زودی همکاری فرهنگی دیگری را آغاز خواهیم کرد.

به کارگردانی مشهد، سفیر فرهنگی اندونزی شد

هنر پیروزترین ابزار برای سر بریدن جهل بشریت است

یک کارگردان و کارگردان مشهدی نیز در این مراسم گفت: بی سر بودن از درد عمومی انسان که جهل است و امان از جهل پیچیده سودآورترین و تیزترین ابزار برای گردن زدن جهل و فرهنگ و هنر است.

سعید سهیلی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به قلم سوگند یاد می کند و به کاغذ و صفحه و ورق و خط و نوشته قسم می خورم که جهل را از بین می برند زیرا ریشه بسیاری از مشکلات و حتی دردها و بیماری های بشری است. از جاهلیت است که چه بسیار جنگها و نزاعها و طلاقها و درگیریهای انسانها از نادانی و چه بدبختیهایی که انسانها از این نادانی کشیده اند.

وی گفت: آسان ترین کارها می تواند سخت ترین کارها باشد و سخت ترین کارها می تواند آسان ترین کارها شود، تا زمانی که عشق و اراده هست، اراده زاییده عشق است، با عشق اراده شکل می گیرد و متبلور می شود.

وی گفت: جهل بشری معنای فرهنگ و هنر را تعریف می کند، زیرا تنها ابزار مبارزه با جهل، فرهنگ است و شکل زیبای فرهنگ، هنر است، به این معنا که می توان با جهل به هر شکلی مبارزه کرد، مگر اینکه ابزاری برای مبارزه باشد. هنر. «سینما، عکاسی، نقاشی، گرافیک و ده ها هنر دیگر داشته باشید.

عکس ها و فیلم های امیر مسعود مرا شگفت زده کرد

READ  مدیر کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب: در مورد سلامت مردم با هیچ‌کس تعارف نداریم

بازیگر گشت ارشاد نیز در این مراسم گفت: سرم خیلی شلوغ است و از امیر مسعود دور هستم اما وقتی عکس ها و فیلم های او را از اندونزی دیدم بسیار تعجب کردم و بسیار جذب شدم. “

سعید سهیلی با بیان اینکه بخشی از دوران جوانی خود را در مالزی گذرانده است، افزود: من رفقای اندونزیایی زیادی در آنجا داشتم، مردم اندونزی بسیار هنرمند و مهربان هستند وقتی سفیر اندونزی را به عنوان یک سیاستمدار در این دین می بینم که نشان از حمایت از این کشور است. فرهنگی و یک اثر هنری به طور خودجوش ظاهر شد، من تشویق شده ام و بیشتر به صداقت و عشق به هنر مردم اندونزی اعتقاد دارم.

وی گفت: سفیر اندونزی بدون هیچ بازی تبلیغاتی که از دیگر سیاستمداران در رویدادهای فرهنگی و هنری می بینیم، در مراسم معرفی کتابی درباره مردم اندونزی حضور پیدا می کند و این رفتار برای من به عنوان نسل جوان سینمای ایران و وجود آن آموزنده است. من سعی می کنم از آنها بیشتر یاد بگیرم.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا