یک خودروساز می خواهد حدود 11 هزار خودرو از 1400 خودروی تولید شده با مدل 1401 را مجوز دهد / توضیح پلیس: در حق مردم ظلم نمی کنیم.


سرهنگ علی محمدی با اشاره به انتقال 6 میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو در سال گذشته به مراکز تعویض شماره ثبت، گفت: از این تعداد یک میلیون و 500 هزار دستگاه نو بوده و اکنون مشکلی برای دریافت شماره ثبت نداریم.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور در پاسخ به اینکه 11 هزار دستگاه خودرو در پارکینگ خودروسازان رها شده است، گفت: شماره 1401 که بر اساس ماده 4 قانون راهداری باید مدارک خودرو الزامی شود. با مشخصات فنی خودرو و شماره شاسی یکی باشد لذا به دلیل مغایرت مدل با مدارک ارائه شده توسط خودروها شماره گذاری را انجام ندادیم.

وی تصریح کرد: در صورت ارائه مدارک این خودروها با مدل 1400 قطعا شماره گذاری انجام می شود. اما شماره گذاری یک خودروی سریال در سال 1400 با شماره ثبت 1401 ظلم به مردم است.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه پلیس حافظ منافع مردم است، گفت: خودروهای مذکور با مدل 1401 به هیچ وجه شماره گذاری نخواهند شد.

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر 45 هزار شماره ثبت در انبار خودرو ایران و 40 هزار شماره ثبت در انبار سایپا مازاد داریم، افزود: انبارهای ما با شماره ثبت در سایر خودروسازان نیز شارژ می شوند.

233233


منبع

READ  آیا بسته شدن کانال زهکشی امامزاده داوود به دلیل سقوط خودرو علت اصلی سیل بوده است؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا