«یوم العباس(ع)» تمام خوزستان را غرق در ماتم کرد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در یوم الله العباس و شام پیش از آن، مجالس حسینی و نوحه های حسینی به نام قمر بنی هاشم مزین و مرثیه خوانی سنگین و مناجات حماسی می شود.

شعارها و چالش های حضرت ابوالفضل در روز عاشورا روحیه مقاومت، رشادت و شهادت را در حضور عزاداران مجالس علمی کربلا زنده کرد. اقوال و احادیثی مانند: یا نفس من بعد الحسین هونی، فباده لکونت عن تکونی، این حسین شرب المنون و تشربین براد المعینی، هیهات ما حصو از فعالان دینی، ولا فعل صدوق العقینی، گفتگوی ولایت زینب الذین العین علیه السلام. خیمه سلام الله علیها، آب بردن به اردوگاه امام حسین، شهادت شجاع و سرگذشت فرزندان ام البنین از موضوعات مهم دعای روش خوانی در شب هفتم و یوم العباس است.

ایجاد دسته های عزاداری (حلقه ها) در سطح محلات شهری و راه های روستایی از دیگر جلوه های یوم العباس در خوزستان و اهواز است.

با فرارسیدن روز هفتم محرم از ساعات اولیه صبح تا غروب آفتاب شور و شوق خاصی برای خدمت و عزاداری در اهواز و ماهشهر و سایر شهرهای خوزستان وجود دارد.از کوی عامری، صحریه، آسیا آباد، حصیر آباد تا آسفالت اهرا، کوی مشعلی و کوت والگ تن عبدالله ها و از کوی ماشالی و کوت زاغه سیل و هزاران برپا می شود. یون برای توزیع هدایا و مجالس عزاداری.

46


منبع

READ  مراسم تکریم و معارفه مدیر حراست و امور محرمانه شرکت برق منطقه ای سمنان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا