یارانه ۴۰۰ هزار تومانی تا چه زمانی پرداخت می‌شود؟


بر اساس وعده ها و صحبت های اولیه ابراهیم رئیسی، یارانه نقدی به مدت دو ماه پرداخت می شود و پس از آن روند پرداخت هرگونه یارانه نقدی متوقف شده و تنها صفحه گسترده بین مردم توزیع می شود.

یعنی از طرفی گفته می شود فقط دو ماه یارانه 300 و 400 هزار تومانی پرداخت می شود و از طرف دیگر گفته می شود توزیع کالابرگ تا زیرساخت های توزیع کالابرگ ادامه دارد. آماده است.

این موضوع این گمانه زنی را به وجود آورده است که در صورت آماده نبودن زیرساخت های توزیع کالا، یارانه نقدی جدید همچنان پرداخت می شود و خانواده ها ماهیانه یک میلیون و 600 هزار تومان و گروهی دیگر 1 میلیون و 200 هزار تومان دریافت می کنند.

از سوی دیگر هنوز مشخص نیست زیرساخت های لازم برای فرم پرداخت الکترونیکی فراهم شده است یا خیر. در توضیحات دولت و دولت هنوز مشخص نشده است که آیا این کارت فقط به چهار کالایی که قیمت آن ها از سوی دولت اعلام شده است داده شود یا کالاهای دیگری نیز در لیست کوپن الکترونیکی قرار دارند.

آیا پرداخت یارانه های جدید ادامه دارد؟

از سوی دیگر دولت نیز مسئول طرح نان یارانه ای است و اظهارات مسئولان درباره نحوه اجرای این طرح متناقض است. برخی می گویند یارانه نان با کارت های بانکی مردم پرداخت می شود و برخی دیگر می گویند کارت جدیدی مانند کارت سوخت در اختیار مردم قرار می گیرد.

علاوه بر یارانه نان، زیرساخت های کالابرگ نیز باید فراهم شود. دولت کمتر از دو ماه فرصت دارد تا این کار را انجام دهد. البته بحث پرداخت صفحه گسترده از سوی دولت قبل مطرح شد و دولت اصلی نیز از همان ابتدا خواستار توزیع کوپن الکترونیکی شد. اما هنوز اقداماتی برای آماده سازی زیرساخت ها انجام نشده است.

READ  ورود دلال‌ها به معاملات خودرویی بورس کالا/ گران‌تر فروشی قانونی یا قیمت گذاری خودرو با نوسان ارزی؟

پیگیری های دستگاه های متولی نشان می دهد که دولت هنوز گام های اولیه را برای توزیع جدول ها برنداشته و امید چندانی به توزیع جدول از تیرماه ندارد.

برخی گمانه زنی ها از داخل وزارتخانه های متولی حاکی از آن است که احتمالا دولت به جای پرداخت صفحه گسترده و واریز ماهانه این مبلغ به حساب مردم، یارانه 400 و 300 هزار تومانی را ادامه خواهد داد و مسئولیت خرید و تهیه کالاهای اساسی خود را بر عهده خواهند گرفت. .

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا