یارانه نقدی تا چه زمانی ادامه دارد؟


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به گزارش شادا، سید احسان خاندوزی در پاسخ به این سوال که آیا یارانه دولت برای مردم کاهش می یابد؟ وی افزود: متأسفانه این یک شبهه نادرست است که اشتباه است و من به صراحت می گویم که دیدگاه قوه مجریه و شخص رئیس جمهور این است که به ویژه پس از اجرای سیاست مردمی سازی یارانه ها از مردم حمایت کنیم. این حمایت “پایدار” است، اما به روشی متفاوت.

وی گفت: دولت از روش قدیمی حفاظت یعنی. واریز پول مردم و 9 دهک ذکر شده در مصوبه ستاد اقتصادی دولت تا دولت مطمئن نباشد که روش حمایتی قابل تعمیم به کل کشور است.

هندوزی گفت: به دستگاه های ذیربط مانند وزارت بهداشت، وزارت کشور، وزارت اقتصاد و … که به کالاهای اساسی مانند دارو و نان می پردازند، دو ماه فرصت داده شده تا طرح خود را برای کاربرگ الکترونیکی ارائه کنند. اجرای مصوبه بودجه 1401 آزمایشی برای رفع تمام کاستی های احتمالی.

وی افزود: زمانی که این طرح پس از مراحل تخریب، برای کل کشور خلاصه شود، شیوه حمایت دولتی از نقدی به کالای الکترونیکی تبدیل می شود و در عمل هیچ وقفه یا خاتمه ای وجود نخواهد داشت. اصل» برای حمایت مردم.

وزیر اقتصاد گفت: معتقدیم اگر از ابتدا بخواهیم روی مدل و روش جدید محصولات لیف الکترونیک کار کنیم، ممکن است به دلیل ناآشنایی بنگاه های اقتصادی و مصرف کنندگان و مصرف کنندگان نارضایتی ایجاد شود و به همین دلیل استفاده موقت را انتخاب کردیم. روش پرداخت نقدی . .

هندوزی افزود: امیدوارم پس از پایان دوره آزمایشی، در پایان خرداد یا اول تیرماه گزارشی از موارد حذف شده از طرح و زمان آماده شدن برای جمع بندی و اجرای آن در کل ارائه کنیم. دوره. کشور. “

READ  قیمت خودرو در سال 1401 / منتظر کاهش قیمت خودرو باشید؟

وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی مبنی بر افشای اسامی ابربدهکاران بانکی، گفت: افشای اسامی ابربدهکاران با توجه به قیمتی که برای بدهکاران کلان ایجاد می کند، بسیاری از این افراد را تسریع می کند. بازگشت منابع بانکی.» از تعداد زیادی بانک در چند هفته گذشته و امیدواریم این روند تسریع شود.

وی افزود: بازگرداندن منابع بانک ها موجب افزایش توان مالی بسیاری از مردم و تولیدکنندگانی می شود که قبلاً به منابع اعتباری نظام بانکی دسترسی نداشتند.
هندوزی گفت: در این راستا برای هر یک از پرونده های بدهکاران به ویژه برای بانک های دولتی مانند بانک های ملی و سپه پروژه ویژه ای را تدوین کرده ایم.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: اتفاق مربوط به شفاف سازی ابربدهکاران بانکی مقطعی، محلی، مسکونی، سیاسی و جناحی نیست و ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: طی یک ماه گذشته نیز اقداماتی را برای شفافیت «صورت‌های مالی شرکت‌ها به وزارتخانه‌های دولتی» انجام داده‌ایم که امسال پس از پایان سال مالی آن شرکت‌ها در تیرماه، و صورت‌های مالی ادامه دارد.

هندوزی گفت: خبر جدید این است که طی یکی دو هفته آینده شفافیت زیادی در صورت های مالی شرکت های تحت پوشش موسسات عمومی غیردولتی (که برای اولین بار به عنوان تکلیف بودجه ای انجام می شود) خواهیم داشت.

وی گفت: موضوع «شفافیت» یک هدف نیست، بلکه ابزاری است برای مدیریت مؤثر و مدیران جدید شرکت‌های دولتی مسئولیت‌پذیر و مسئولانه‌تر و سازنده‌تر با اموال عمومی برخورد کنند.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا