یادی از «پدر خوانده» در جشنواره کن


جشنواره کن این دو فیلم را در بخش سینمای ساحلی (ساحل سینما دولا) که سال گذشته به مناسبت پنجاهمین سالگرد پدرخوانده و چهلمین سالگرد اتی آغاز به کار کرد، به نمایش در می‌آورد.

این رویداد جانبی جشنواره فیلم کن، که ترکیبی از آثار کلاسیک بازسازی‌شده، فیلم‌های کالت و اولین نمایش فیلم‌های جدید است، هر شب در ساحل کن به‌صورت رایگان به روی همه تماشاگران و نمایش‌ها باز است.

اولین نمایش جهانی در این بخش، کمدی اجتماعی «مدرسه ما را نجات دهید» به کارگردانی کارین می و حکیم زهانی خواهد بود. کارگردانان و بازیگران نیز در این اکران حضور خواهند داشت.

«این یک جرثقیل ستون فقرات» یک فیلم کمدی کلاسیک دهه 80 به کارگردانی راب راینر نیز در این بخش حضور دارد. این فیلم یک شبه مستند در کمدی 1984 به کارگردانی مارتین دیبرگی است که در حال ساخت مستندی درباره یک گروه راک انگلیسی به نام اسپینال فور است. مارتی آنها را در تور کنسرتشان در ایالات متحده دنبال می کند تا آلبوم جدیدشان را تبلیغ کند.

فیلم کلاسیک فرانسوی هانری ورنوی «یک میمون در زمستان» با بازی ژان پل بلموندو فقید نیز در این دسته قرار خواهد گرفت.

اولین فیلم لورمن خارج از رقابت با الویس امسال با نام “رقص در سالن” کمدی رمانتیک شیک که در سال 1992 نمایش داده شد نیز اکران خواهد شد.در این بخش همچنین “Fanfan Tulip” ساخته کریستین ژاک کارگردان فقید فرانسوی نمایش داده می شود. از سال 1952 که برای اولین بار در بخش مسابقه جشنواره دیده شد.

این صفحه همچنین «آخرین نمایش فیلم» پتار بهدانوویچ در سال 1971 را نشان می دهد که داستان دو دوست در روستایی آمریکا و زندگی سخت آنها در سفر را نشان می دهد. بهدانوویچ در 6 ژانویه 2022 درگذشت و کن با نمایش این فیلم یاد او را گرامی می دارد.

READ  ایرج افشار؛ آن گونه که من او را دیدم

هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن از 17 تا 28 می (17 تا 27 ژوئن) برگزار می شود.

57245


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا