یادواره شهدای روحانی و شاگردان چهارمحال و بختیاری برگزار شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام والمسلمین سید الله حسینی صدر وی گفت: در آستانه برگزاری کنگره ملی بزرگداشت 4 هزار شهید میزبان شهر مقدس قم که در 13 خردادماه برگزار می شود، امروز یادواره 81 روحانی و طلبه استان چهارمحال و بختیاری و 70 عشایر عشایری برگزار می شود. اجتماع در مجتمع لاله شهرکرد برگزار شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت کمربنی هاشم(ع) افزود:

وی گفت: روحانیت در دوران دفاع مقدس با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل علاوه بر اقدامات نظامی و تبلیغی برای تبیین حقانیت پاسداشت مقدس و بصیرت افزایی و شکل دادن به معنویت جبهه اقدام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر افزود: شهید حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی کولی زاده از شهدای مدافع حرم استان به عنوان شهید روحانی شاخص کشور معرفی می شود.

باید بگویم؛ آیت الله اسلامیان نماینده مردم استان چهارمحال و بختیاری در مجلس خبرگان رهبری و گلم علی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری پس از سلام و احوالپرسی سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت هشم(ع) به سخنرانی پرداختند. .

نقش روحانیت در حراست مقدس

فرمانده حضرت قمربنی هاشم علیه السلام فرمودند: نقش روحانیت در حراست مقدس و در کنار رزمندگان اسلام کارنامه درخشانی است.

در این یادواره سردار علی محمد اکبری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای روحانی بیان می کند: نقش روحانیت مختص دوران انقلاب اسلامی و هشت سال پاسداشت مقدس نیست؛ بلکه نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس است. بلکه روحانیت قبل از انقلاب و در طول تاریخ اسلام در عرصه های مختلف حضور داشتند.

READ  جذب 20 درصد تسهیلات رونق تولید استان سمنان / استان سمنان بالاترین رتبه در تسهیلات پرداخت

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با یادآوری نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس افزود: نقش روحانیت در دفاع مقدس و در کنار رزمندگان اسلام کارنامه درخشانی است.
سردار علی محمد اکبری گفت: بصیرت افزایی و بصیرت افزایی و تقویت معنویت جبهه ها مرهون نقش بزرگ روحانیت است.

وی با یادآوری وقوع بیش از 28 جنگ و اغتشاش در کشور پس از انقلاب اسلامی، نقش روحانیت در مواجهه با این اغتشاشات را بی بدیل دانست و افزود: یکی از این عرصه ها، مبارزه برای حفظ حریم الهی است که در این راستا باید به قدردانی از انقلاب اسلامی در این زمینه اقدام کرد. (ص) و روحانی مدافع حرم شهید محمدعلی کولی زاده استان چهارمحال و بختیاری نیز در این راه به شهادت رسید.

فرمانده سپاه حضرت کمر بنی هاشم (علیه السلام) با بیان اینکه یادواره شهدای روحانی استان در قالب کنگره ملی 4000 شهید جامعه روحانیت که 4 خردادماه در شهر مقدس قم برگزار می شود، برپا شد، ادامه داد: تعداد اندک روحانیون حاضر در استان در آن زمان بسیار زیاد و قابل توجه بودند.
سردار اکبری با بیان اینکه برای برگزاری کنگره ملی 4 هزار شهید از جامعه روحانیت کشور و 10 هزار شهید از جامعه عشایری کشور اقداماتی در استان انجام شده و در دستور کار قرار گرفته است، گفت: حوزه علمیه از منازل شهدا بازدید و هزینه پرداخت کرد. ادای احترام به خانواده هایشان

وی همچنین از ایجاد غرفه ای با آثاری از شهدای روحانی چهارمحال و بختیاری در نمایشگاهی در حاشیه کنگره ملی 4000 شهید در شهر مقدس کوم خبر داد و از بسیج اساتید و دانشجویان استان قدردانی کرد. دست اندرکاران این مراسم معنوی.

READ  آغاز توزیع 2000 اصله نهال بین شهروندان بندرعباسی در هفته درختکاری

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا