گمانه زنی ها در مورد جانشین جانسون آغاز می شود

افرادی مانند پنی موردانت و ریشی سوناک، وزیران دفاع و دارایی سابق، به عنوان پیشتازان برای در دست گرفتن سکان دولت در نظر گرفته می شوند. بن والاس، لیز تراس و ناظم زهاوی، وزیران دفاع، امور خارجه و دارایی فعلی بریتانیا نیز به ترتیب تمرکز خود را بر مقر دولت انتخاب کرده‌اند.

در انتهای این فهرست، در میان اعضای ارشد حزب حاکم محافظه کار، نام «تام توگندات»، «استیو بیکر» و «ساجد جاوید» به چشم می خورد.

بوریس جانسون پس از موجی از استعفاها و استعفاهای اعضای حزبش از جمله چند وزیر کابینه تحت فشار است تا از سمت خود کناره گیری کند. او در چند ساعت گذشته سعی کرده به سادگی از رهبری حزب محافظه کار کناره گیری کند و نخست وزیری را حفظ کند.

شنیده ها حاکی از آن است که وی همزمان از هر دو سمت کناره گیری خواهد کرد. به گفته منابع انگلیسی، جانسون در حال آماده کردن نامه استعفای خود است و تا چند ساعت دیگر آن را منتشر خواهد کرد.

با کناره گیری جانسون، بلافاصله انتخاباتی برای تعیین جانشین رهبر جدید حزب محافظه کار آغاز خواهد شد. با توجه به اینکه حزب محافظه کار اکثریت قاطع کرسی های پارلمان را در اختیار دارد، رهبر جدید آن حزب نخست وزیر خواهد شد.

311311


منبع

READ  واکنش قاطع چین به سفر نانسی پلوسی به تایوان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا