گل‌محمدی: اتفاقات تبریز نقطه تاریکی در فوتبال بود


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین; تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران فردا (سه شنبه) از ساعت 20 میزبان شهر مشهد هودرو است. یحیی گل محمدی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری گفت: در این فصل اتفاقات زیادی افتاده و به پایان مسابقات نزدیک شده ایم. ما باید از نام پرسپولیس دفاع کنیم و این برای ما مهم است. امیدوارم دو بازی را ببریم. هواداران نمی خواستند ما الان برای دومی بجنگیم. سال گذشته درس خوبی به ما داد که فوتبال یک بازی تیمی است و شما باید در همه زمینه ها قوی باشید. این به ما در سال های آینده کمک خواهد کرد. ما یک بازی مقابل تیمی داریم که آخرین امیدش زنده ماندن است. تقابل انگیزه ها باعث می شود خوب بازی کنیم. فردا سه بازیکن نداریم اما برای سه امتیاز بازی می کنیم.

وی درباره اتفاقات تبریز گفت: برای بازی فوتبال به آنجا رفتیم اما شرایط مسابقه فراهم نبود و از دل او اطلاعی ندارم. تنها سوالی که همه دارند این است که چرا این اتفاقات افتاده است که من پاسخی برای آن ندارم. متاسفانه داور نتوانست بازی را ادامه دهد. تصمیم گیری برای این دیدار نیز با مسئولان است.

گل محمدی افزود: ابتدا باید از مهدی کیانی و ساغلام تشکر کنم که سعی کردند به سلامت پیاده شوند. من از آنها تشکر می کنم زیرا اتفاق عجیبی بود. همه از ابتدای بازی بین دو نیمه نتوانستم به رختکن بروم. شاهد صحنه های آخرالزمانی بوده ایم. خدا رو شکر کسی آسیب ندید خوشحال بودیم که به کسی آسیبی نرسید. فکر می کنم مثل یک معجزه بود. این موضوع نیاز به بررسی دارد زیرا اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود. باید روی نظم و امنیت ورزشگاه و مسائل فرهنگی بیشتر کار کنیم. این نقطه تاریکی در فوتبال ایران بود و باید از آن درس بگیریم.

READ  ببینید | بزن بزن مالک یک باشگاه فوتبال با بازیکن تیمش پشت ضربه پنالتی

وی گفت: قبل از شروع مسابقه چمن مسابقه را دیدم و مورد علاقه تماشاگران قرار گرفتم. من همیشه حس خوبی به تبریزی ها و تراکتورسازی دارم. فوتبال را از تبریز شروع کردم و در آنجا تمرین کردم. آنها الگو بودند و با اینکه سه هفته از دست دادیم اما در هفته چهارم آمدند و ما را تشویق کردند. علل این حوادث باید بررسی شود. وقتی یک تیم در 5 سال قهرمان می شود، حساسیت به آن تیم بیشتر می شود. بالاخره این حس وجود دارد که چرا این تیم باید قهرمان شود. بازیکنانی که می دیدم همیشه با فرهنگ و بدون حاشیه بودند. الان هم بازیکنان ما حاشیه ندارند اما متاسفانه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

سرمربی پرسپولیس درباره برنامه های خود برای فصل آینده نیز گفت: دو سه جلسه با آقای درویش داشتم و بحث نقل و انتقالات مطرح شد اما این موضوع را ادامه ندادم چون باید بعد از لیگ مطرح شود. ما دو بازی داریم و همه روی این بازی ها تمرکز کرده ایم. الان حرفی نیست ما سال گذشته کلاهمان را گم کردیم و به خاطر مشکلات باشگاه این اتفاق افتاد. آقای شکوری هم گفته بود اجازه نمی دهد برای پرسپولیس پول خرج شود. فقط برای پرسپولیس بود نه برای تیم های دیگر. اگر مشکل مالی نداشتیم، نهادها به ما اجازه خرج نمی دادند. حالا اجازه نمی دهند این وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: دو سال دیگر قرارداد دارم و متعهد به همکاری هستم و اگر باشگاه بخواهد تصمیم بگیرد مشکلی ندارم. بستگی به باشگاه داره همیشه می گویند وقتی تیمی قهرمان نمی شود و همه با من مصاحبه می کنند تا مرا شکست دهند. آنها با افرادی که با من و تیم مشکل دارند مصاحبه می کنند. این مشکلات هنگام کار با یک تیم بزرگ رخ می دهد. همیشه یک گروه سالم هستند که کار می کنند و یک گروه آن را دوست ندارند. برخی علایق خود را در نظر می گیرند و مصاحبه می کنند. خیلی راحت می توان فهمید که این مصاحبه ها از کجا آمده اند و چگونه سازماندهی شده اند و آدرس راه دور ندارند و آدرس آنها نزدیک است.

READ  استقلال موقعیت داشت؛ پرسپولیس برنده به رختکن رفت

گل محمدی در پاسخ به سوالی درباره مشکل بدنسازی این تیم گفت: تیم بدنسازی و مربیان ما کسانی هستند که تیم را قهرمان کردند و تیم را به فینال آسیا رساندند. چرا وقتی قهرمان شدیم نگفتند بدنسازی مشکل ماست؟ آقای صالح نیا که چنین حرفی زد، استاد من است و من شاگرد ایشان بودم. او بهترین مربی بدنساز ایران بود. ما با زمین تمرین مشکل داشتیم. ما چندین ماه در زمین های غیر استاندارد تمرین کردیم و این روی کار فنی ما تأثیر گذاشت. بعضی ها می گویند شما عذرخواهی می کنید اما همه دیدند که ما مشکل داریم و خبری نیست. این مشکلات قطعا تاثیر می گذارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره استعفای خود گفت: هرگز نمی گویم کاری که انجام می دهم بی عیب و نقص است. هر مربی سبک کار خودش را دارد. کار من مشخص است و بر اساس کار فنی ادامه دادم. سال گذشته درس خوبی برای ما بود که باشگاه فقط یک مربی و یک بازیکن نیست. همه ستون ها باید مراقب باشند و کار را انجام دهند. همه چیز داخل زمین نیست و بیرون از زمین قسمت مهمی است. شما باید تمام حاشیه ها را جمع آوری کنید و برای متحد کردن هواداران گام بردارید. هم در رسانه و هم در فضای مجازی باید قوی باشید. ما تمام مشکلات فنی را حل می کنیم و من مسئول هستم.

258 258


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا