گزینه اصلی جانشینی یحیی از دسترس خارج شد


چندی پیش و همزمان با سقوط نتایج پرسپولیس، شایعات زیادی مبنی بر اخراج یحیی گل محمدی به گوش می رسید. برخی گفته اند (و هنوز هم می گویند) ممکن است یحیی در پایان فصل به همکاری خود با سرخپوشان پایان دهد. در این شرایط طبیعتا بازار گمانه زنی ها درباره جانشین نهایی او داغ است. جدا از نسخه همیشه جذاب خارجی، رایج ترین نام در بین مربیان ایرانی مهدی مهدوی کیا بود. اسطوره سرخ ها در حال حاضر سرمربی تیم ملی امید است و چند روزی است که شایعه فسخ قرارداد و هدایت سرخ ها به گوش می رسد. اما مهدوی کیا در آخرین مصاحبه خود با ارتش عراق به صراحت این شایعات را تکذیب کرد: «از برخی اخباری که می شنوم تعجب می کنم. من با تیم ملی امید قرارداد دارم و به آن متعهد هستم. من آدمی نیستم که کارم را به طور کامل رها کنم. و من امید زیادی به این تیم دارم.» به این ترتیب سایه بزرگ ترین بدیل یحیی از سر او برداشته شد، البته شاید با کنایه ای دردناک علیه خود گل محمدی.

بر خلاف یحیی

مهدوی کیا در حالی از پایبندی به تعهداتش صحبت کرد که یحیی گل محمدی در دو حضورش روی نیمکت پرسپولیس این لحظه کلیدی را نادیده گرفت. او در ابتدای لیگ دوازدهم در حالی که سرمربی صبا کوم بود از درد دلش عذرخواهی کرد و به تهران آمد و دستیار مانوئل ژوزه در پرسپولیس شد. رویانیان پس از مدتی در میان ظن سرمربی پرتغالی به گل محمدی، ژوزه را برکنار کرد و خود یحیی را جایگزین کرد. به این ترتیب گل محمدی در نیم فصل دوم لیگ دوازدهم هدایت قرمزها را برعهده گرفت و این تیم را به فینال جام حذفی رساند که البته شکست در بازی فینال و به خصوص فاجعه خداحافظی عجیب مهدوی کیا اولین دوره حضور یحیی در پرسپولیس را نجات داد. . گل محمدی در دور دوم به همین ترتیب به نیمکت پرسپولیس رسید. او در نیم فصل نوزدهم سرمربی پدیده مشهد بود اما پس از پروژه عبور گابریل کالدرون از محمدحسن انصاری فرد، یحیی نیز طی یک انتقال جنجالی به پرسپولیس آمد. صدور رضایت نامه از باشگاه مشهدی روند بسیار دردناکی داشت و جالب اینکه هنوز هزینه های او پرداخت نشده است. بنابراین شاید بتوان اظهارات مهدوی کیا مبنی بر تعهدش به تیم امید را اراده یا کنایه ناخواسته سرمربی فعلی سرخپوشان دانست.

READ  حرکت زیبای رونالدو در دیدار با کودک سوری

تا لیگ 24 خارج از محدوده

اگر مهدوی کیا به گفته خودش عمل کند و اتفاق خاصی برایش نیفتد، احتمالا این مربی تا شروع لیگ بیست و چهارم در اختیار پرسپولیس نخواهد بود. این مسابقات که تا چند روز دیگر در ازبکستان برگزار می شود، بر خلاف تصور برخی ربطی به المپیک ندارد و فقط یک تورنمنت قاره ای است. مسابقات مقدماتی قهرمانی زیر 23 سال آسیا پاییز امسال برگزار می شود. انتظار می رود تیم ملی از گروه خود جلو بیاید و به مرحله نهایی ملت ها راه یابد. در این صورت شاگردان مهدوی کیا در زمستان 1402 باید به مصاف حریفانی می رفتند. این مسابقاتی است که سه تیم اول آن مستقیماً به المپیک می روند. آخرین مرحله کیا و ماموریت بچه ها که تا اواسط لیگ بیست و سوم ادامه دارد. اگر نزدیک به نیم قرن دیگر جادوی فوتبال ایران از بین برود و به المپیک 2024 پاریس برویم، معمولاً مهدوی کیا هدایت تیم ملی کشورمان را در این تورنمنت برعهده خواهد داشت. بازی های المپیک پاریس در اوت 1403 و تقریباً همزمان با آغاز لیگ بیست و چهارم برگزار می شود. بنابراین مصاحبه اخیر کیا، خداحافظی طولانی با نیمکت پرسپولیس است. با این حال، بسیاری از هواداران نیز ممکن است ترجیح دهند او به عنوان یک دارایی با تجربه، کار را انجام دهد و تیم را در زمان مناسب هدایت کند.

251 251


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا