گروه حاضر به بازبینی مجدد نشد، «آن سوی آینه» توقیف شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انتشار اخبار مبنی بر توقف اجرای نمایش «آن سوی آینه» به کارگردانی علی سرابی در تالار وحدت توضیحاتی را ارائه داد.

در متن ارسال شده از سوی روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی

«به دنبال حواشی پیش آمده در خصوصی نمایش« آن سوی آینه »به کارگردانی علی سرابی و به منظور شفافیت در اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی به اطلاع میرساند جامعه تئاتر میبایست با اتکاء به هویت و کارکرد تئاتر; ما می توانیم این کار را انجام دهیم و آن را بدون کمک دوستان و دوستان شما انجام دهیم.

پس از تصمیم گیری گروه و تالار درخواست کننده چند هفته پیش از اجرا، بازبینی صورت گرفت و ضمن اعلام موارد، موارد به عنوان اصلاحات به گروه اعلام شد که مورد توافق صورت گرفت. بر همین وال من پس از حدود دو هفته اجرا، بنا بر گزارش بازبینی حین اجرا و با عنایت به بررسی نظرات تماشاگران در رسانه های متنوع هنری، به دلیل مغایرت اجراها نسبت به اجرای بازبینی، باید دوباره بازبینی شود که به اطلاع گروه رسانده شود.

در همین راستا اداره کل و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش برای حفظ حقوق تماشاگران محترم که برای روزهای آتی اجرا، بلیط باز تهیه کرده بودند، تاریخ دوباره را در یکی از روزهای تعطیلی اجرا (ایام تعطیلی ماه مبارک رمضان) در نظر گرفته شده که مقارن روز است. یکشنبه چهارم اردیبهشت بوده است.

دکتر علیرغم هماهنگیهای صورت گرفته و کمال همکاری ادارکل در تعیین ساعت بازبینی – 6 بعدازظهر- پس از مراجعه به هیئت بازبینی به بازبینی، گروه در محل حضور و بازبینی صورت نگرفته است که گزارش هیئت کمیته به شورا ارائه شده است.

READ  رضا داوری اردکانی: رضا براهنی از نوادر زمان ما بود

همان میزان عدم همکاری و بیتوجهی به قواعد و قوانین برای اجرای کافی به نظر می رسد با این همه مجدداً باید روز گذشته شود، یعنی دوشنبه مورخ، پنجم اردیبهشت 1401 ساعت 11 بعد، بازبینی انجام می شود که مراتب را به تولید کنندگان کار انجام می دهند ولی این مورد. آیا می خواهید این کار را انجام دهید؟ طبق ضوابط موجود و به منظور حفظ و حراست از آیین نامه های اجرایی نمایش ها و عنایت به پرهیز از هر نوع کجسلیقگی و اشاعه بدرفتاری ها که با عرف و باورهای فرهنگی جامعه در تعارض و تضاد قرار می گیرد که اجرا شود تا اطلاع ثانوی شود. بدیهی است همه مراحل فوق با هماهنگی تهیه کنندگان، مجریان طرح و اثر محترم است و عدم توجه و عنایت گروه به توافقات گرفته شده مشکلات اخیر را پدید آورده است.

از آن جا که ما همگی خود را مجموعه یک خانواده میانگاریم در تعجب هستیم که در هنگامه و لحظاتی که تلاش همه همکاران سازمان، برای رفع مشکل انجام شده است دوستان و هنرمندان محترم گروه، با گذاشتن پست های مبهم و مصاحبه های غیر واقعی و مغایر. نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه، نه. ما هیچ اطلاعاتی نداریم، می توانیم انجامش دهیم، انجام می دهیم، مجبور نیستیم انجام دهیم، نیازی نداریم، نیازی نداریم.

۲۵۹۲۵۹


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا