گرمایش زمین چگونه بر خواب میلیون ها نفر تأثیر گذاشته است؟


در پایان این قرن، مردم هر سال حداقل دو هفته خواب کوتاهی را تجربه می کردند که دلیل آن دمای بالای دمای کره زمین بود.

کلتون ماینر، سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه کپنهاگ در دانمارک گفت: «وضعیت برای برخی از گروه‌های آسیب‌پذیر، به‌ویژه افراد مسن، بدتر است».

وی افزود: میزان تخمین زده شده خواب از دست رفته در گرم شدن هوا در میان سالمندان دو برابر بیشتر از افراد جوان یا میانسال برای ساکنان کشورهای کم درآمد در مقایسه با کشورهای پردرآمد است. اوج سه برابر بیشتر است و برای زنان به طور قابل توجهی بیشتر از مردان است.

ماینر می گوید: «مهمتر از همه، ما شواهدی پیدا کردیم که نشان می دهد خواب با حساسیت به دما در اواخر بزرگسالی می تواند بین 60 تا 70 سال افزایش یابد، با توجه به اینکه میزان محرومیت از خواب به ازای هر درجه گرما برای افراد مسن بیشتر است. در 70 سال آینده افزایش خواهد یافت.

این تخمین ها بر اساس داده های بیش از 47600 نفر در 68 کشور از سپتامبر 2015 تا اکتبر 2017 است که به دنبال آنها نوار خواب انجام شد.

او گفت: «ما دریافتیم که شب‌هایی که گرم‌تر از دمای متوسط ​​هستند، مدت زمان خواب مردم در سراسر جهان را کاهش می‌دهند. «مردم کمتر می‌خوابند و با گرم‌تر شدن شب‌ها، احتمال یک خواب کوتاه شبانه افزایش می‌یابد.

داده ها نشان می دهد که در شب های بسیار گرم، خواب به طور متوسط ​​بیش از 14 دقیقه کاهش می یابد و احتمال خوابیدن کمتر از هفت ساعت در شب افزایش می یابد.

READ  این غذاهای محبوب را از دست ندهید

محققان می گویند مردم همچنین در روزهای گرم دیر به خواب می روند و زودتر از خواب بیدار می شوند.

بیشتر بخوانید:

پیامدهای تغییر اقلیم بر افزایش تهاجم

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا