گرد و غبار و علت این پدیده

بیش از یک دهه است که منطقه غرب آسیا به ویژه ایران و عراق درگیر پدیده ای مخرب و مخرب به نام گرد و غبار است که به دلیل گمانه زنی های غیرواقعی علت این پدیده در هاله ای از بلاتکلیفی و بی پاسخ مانده است.

اما تحلیل دقیق بر اساس مجموعه‌ای از گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که عامل انسانی که منجر به تغییر عمدی و هدفمند اکوسیستم شده است، منجر به بروز این پدیده خطرناک شده است که هدف آن توقف توسعه پایدار در امتداد محور مقاومت است.

سوالی که همیشه به ذهن خطور می کند این است که اگر این ذرات گرد و غبار نتیجه طبیعی تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی است، چرا سرزمین های اشغالی فلسطین تحت تأثیر این ذرات گرد و غبار قرار نمی گیرند؟

واقعیت این است که طرح استفاده از آب به عنوان عامل فشار برای تأثیرگذاری بر کشورهای عربی و اسلامی در محیطی به نام هلال که شامل ایران، عراق و سوریه می شود، در سه دهه گذشته برای صهیونیست ها کلید خورده است.

صهیونیست ها در سه دهه گذشته استراتژی جنگ آبی را دنبال کرده اند و از آنجایی که ترکیه در چند دهه گذشته روابط نزدیکی با اسرائیل دارد، صهیونیست ها شروع به سرمایه گذاری هنگفتی برای ساخت سد بر روی رودخانه های دجله و فرات در ترکیه کرده اند.

ساخت سد آتاتورک در دوران ریاست جمهوری سلیمان دمیرل، رئیس جمهور ترکیه که روابط گسترده ای با اسرائیل داشت، بخشی از اجرای استراتژی جنگ آبی است.

ساخت سد آتاتورک بر روی رودخانه فرات با ظرفیت ذخیره سازی بیش از 48 میلیارد متر مکعب منجر به بسته شدن سد آتاتورک در سال 1993 به دستور سلیمان دمیرل رئیس جمهور وقت ترکیه شد. به 10 درصد می رسد.

READ  اسلام: دستاوردهای مهمی را آشکار خواهیم کرد

پروژه های موسوم به گپ در ترکیه در واقع نوعی اعلان جنگ علیه ایران، ارمنستان، سوریه و عراق است چرا که قرار است ۲۲ سد دیگر در این پروژه ساخته شود که سرمایه گذاری مستقیم صهیونیست ها کلید خورد. بر روی رودخانه‌های فرات، ببر و ببر الیسو را می‌سازند.

کاهش آب رودخانه های کوچک در سوریه، عراق و در نهایت ایران منجر به پدیده ریزگردها در اثر خشک شدن تالاب بزرگ هوروس شده است که هر سه کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

اسرائیل نه تنها در ساختن سدها بر روی رودهای دجله، فرات و الیسوکه، که از ترکیه سرچشمه می‌گیرد، مشارکت داشته است، بلکه یک کشور آفریقایی فقیر مانند اتیوپی را نیز تشویق کرده است که سد Enahda بر روی رود نیل را بسازد.

این سد که بزرگترین سد آفریقا محسوب می شود با سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری آمریکا و سرمایه داران یهودی ساخته شد و ظرفیت ذخیره سازی آن در نهایت به 100 میلیارد متر مکعب خواهد رسید.

اگرچه مصر و سودان روابط دیپلماتیک رسمی با اسرائیل دارند، اما سیاست اصلی این رژیم این است که تحت هر شرایطی از دستیابی کشورهای عربی به توسعه پایدار و امنیت کامل غذایی بلندمدت جلوگیری کند.

مصر که در شش دهه گذشته به ویژه در دوران عبدالناصر رئیس جمهور فقید مصر یکی از بزرگترین صادرکنندگان گندم و پنبه در جهان بوده است، امروز به دلیل مداخله آمریکا در این کشور به یکی از بزرگترین واردکنندگان گندم در جهان تبدیل شده است. امور داخلی.

در دوران حکومت انور سادات، رئیس جمهور سابق مصر (1970-1981) و حسنی مبارک (1981-2011)، ایالات متحده مستقیماً در انتخاب وزرای کشاورزی و آبیاری مصر دخالت داشت و معمولاً به دلیل تضعیف ساختار کشاورزی به عنوان وزیر کشاورزی وارد کابینه می شد. مصر.

READ  28 هواپیمای چینی در اطراف تایوان مشاهده شده است

نتیجه این مداخلات این بود که مصر از یک کشور صادرکننده گندم مرغوب به کشوری واردکننده این غذای مهم تبدیل شد.

اکنون با احداث سد النهضه از اتیوپی بر روی رود نیل، دو کشور عربی مصر و سودان در آینده به دلیل کاهش سرریز آب و در نهایت کاهش ظرفیت توسعه پایدار در صنعت و کشاورزی با کمبود آب مواجه خواهند شد.

بنابراین جنگ آب در غرب آسیا عملا از اتاق عملیات مشترک ترکیه و اسرائیل علیه کشورهای ناسازگار با رژیم صهیونیستی آغاز شد.

بنابراین موضوع ریزگردها یک پدیده طبیعی نیست، بلکه حاصل راهبرد مشترک صهیونیستی و ترکیه برای درگیر شدن با کشورهای مقاومت محور با کمبود آب و گرسنگی و در نهایت تخریب زیرساخت های توسعه در آن کشورهاست.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا