گرد و غبار همراه با وزش باد شدید در پایتخت


بر اساس پیش بینی های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (دوشنبه 17 فروردین 1401) وزش باد موثر باعث انتشار آلاینده ها و ایجاد وضعیت قابل قبولی در اکثر مناطق شد.

افزایش سرعت باد در طول روز نیز پراکندگی آلاینده ها را آسان تر می کند. البته با وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات احتمال انتشار گرد و غبار در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

در صورت تداوم ناپایداری جوی و وزش باد موثر تا پایان روز دوشنبه، کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول خواهد بود و در صورت تداوم این روند تا صبح روز سه شنبه (9 فروردین 1401)، وضعیت قابل قبول در اکثر مناطق دور از دسترس نخواهد بود. . بیش از حد انتظار

از سوی دیگر افزایش سرعت وزش باد در طول روز شرایط مناسبی را برای انتشار آلاینده ها فراهم می کند چرا که این شرایط جوی تا پایان روز سه شنبه ادامه دارد و کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبولی خواهد بود.

آلاینده شاخص هوانوردی پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق زیر 2.5 میکرون» با میانگین 52 بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد. آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 61 است و کیفیت هوا در محدوده «قابل قبول» است.

233233


منبع

READ  مشاهده قلاده پلنگ در دنا / افزایش تعداد پلنگ کهگیلویه و بویراحمد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا