گرانی به اعتماد و روحیه جامعه لطمه می زند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه در مسجد النبی ضمن ابراز همدردی با شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: امام صادق (ع) از تقوا فرمودند که تقوا در هر جایی است که خدا از ما بخواهد. بودن. بگذار باشد، ما آنجا باشیم و جایی نباشیم که خدا می خواهد.

وی افزود: خدا نمی خواهد حرام شود، خدا می خواهد که دروغ نگوییم، خدا می خواهد که بر عهدمان ثابت قدم باشیم، راستگو باشیم، از ریا و ریا دوری کنیم، نماز اول وقت بخوانیم، روزه بگیریم. ماه مبارک رمضان بر حسب فریضه روزه بگیر و آنچه را که بر ما واجب است در ایام حج انجام دهیم، رحمت کن، همه اینها معانی عملی تقوا است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: امام صادق(ع) فرمودند اگر گرانی شود یکی از عواقب آن این است که فسق می آورد، ممکن است فردی فقیر باشد و نتواند زندگی خود را تامین کند. این اخلاق است و همچنین تأثیر می گذارد، دومین عارضه گرانی، لطمه به اعتماد و منجر به خیانت است، یعنی می توان مال غیر واقعی را به مردم فروخت یا معامله را جعل کرد.

امام جمعه قزوین به قزوین گفت: از دولت انقلاب تشکر می کنیم که آبروی خود را در درمان اقتصاد گذاشت و بلای بی عدالتی را از بدنه اقتصاد زدود. همچنین از کارکنان می‌خواهیم تلاش کنند که فشار بیشتری به مردم در میدان وارد نشود.» که باعث غارت ثروت ملی و همچنین رونق تولید و رفع بیکاری شد.

آیت الله عابدینی افزود: با حمایت، همدلی، فکر و اشتغال می توانیم بر مشکلات فائق آییم و همه باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نقطه به کار بگیریم.

وی بیان می کند: پیامبر گرامی اسلام (ص) در مورد متولیان می فرماید: کسانی که مایحتاج زندگی را انباشته و ذخیره می کنند تا بیشتر بفروشند، ملعون هستند و همچنین کسانی که انباشته می کنند، معمولاً در طول عمر خود دروگر دیگران هستند. آن را برای آیندگان نگه می دارند و وقتی می میرند ملعون می شوند و جهنم و وارثان آن کار خلاف می کنند و از طرف آنها نوشته می شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به روز قانون و هفته آغاز به کار مجلس گفت: به همین مناسبت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از رهبر فرزانه انقلاب و یکی از رهنمودها دیدار کردند. مزه خدمت به زحمتکشان

READ  راهیان نور از نسل جوان در مقابل جنگ نرم دشمن دفاع می کند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: مردم باید ببینند که ماموران گمرک نیامده اند، عزت مردم، استقلال و منافع مردم ایجاب می کند که شایسته ترین افراد در مناصب کار کنند، اما اگر به مقامات فشار بیاورید، یک نفر باید در جایگاهی باشد که می‌خواهد.

وی گفت: مردم به خاطر قلدرهایی که نگذاشتند مردم طعم عدالت را بچشند و فرزندان ولایتمدار و شایسته مسئولیت خود را ببینند، آسیب های زیادی دیده اند. ما بسیار امیدواریم که در این دولت پای کودکان با ایمان، دانشمند، والی فرزانه این کشور بیشتر به عنوان مسئولیت دیده شود.

آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد: البته عرض کردم ممکن است نمایندگانی باشند که خود را ولی مردم بدانند و وظیفه اصلی خود را از دست نداده باشند. ما هم چنین نمایندگانی داریم، با نمایندگانی که به وظیفه اصلی خود عمل نمی کنند صحبت می کنیم، مردم آنها را خوب می شناسند، مردم می دانند کدام نماینده ساکت نمی نشیند و واقعاً تلاش می کنند قانون گذاری کنند، از قانون دفاع کنند و به آن عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: یکی دیگر از مناسبت های پیش روی ما آغاز هفته حج است، چه کسانی که تمکن مالی دارند و به حج می پردازند و چه کسانی که توانایی مالی ندارند با درک مسائل و مسائل آموزه های حج به مثابه فهم قرآن مهم است، قرآن در مورد حج بسیار صحبت می کند، باید این را بشنویم و بدانیم، در این روزها که صحبت از حج زیاد است، نباید تصور کنیم که فقط کسانی که به حج می روند باید در این زمینه چیزهایی یاد بگیرند، فقط احکام دینی حج مهم نیست، معارف حج هم مهم است.

وی گفت: یکی دیگر از مناسبت‌هایی که با آن روبرو هستیم، ولادت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) است، او می‌دانست که این دختر حضرت معصومه (سلام الله علیها) است. علی بن موسی الرضا (ع) را به زور به طوس احضار کردند تا وظیفه وکالت خداوند را به جا آورد، او نیز از مدینه هجرت کرد، از نقاطی از ایران اسلامی گذشت تا به کوم رسید، راهی که این بانوی بزرگوار آمده است. اگر به جغرافیای شهرها در این راستا توجه کنیم، همه از پیروان اهل بیت عصمت و طهارت هستند.

امام جمعه قزوین با استقبال از روز دختر گفت: امیدواریم دختران ما حضرت معصومه (سلام الله علیها) را الگوی خود قرار دهند، حضرت صدیحه کبری (س) را به عنوان الگوی خود ببینند. به دخترانمان کمک می کند تا از کودکی این عظمت را درک کنند و این راه را طی کنند.

READ  50 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه بهداشت و درمان هستند

خطیب نماز جمعه قزوین گفت: ترور ناجوانمردانه سرهنگ حسن صیاد هدی توسط رژیم موقت صهیونیستی را تسلیت می گویم. اگر دستورات الهی را به موقع انجام دهیم، زمان رژیم صهیونیستی هر روز کوتاهتر می شود.

وی ادامه داد: امروز همه ملت ها از نظام جمهوری اسلامی انتظار دارند که سیلی به صورت رژیم منحوس صهیونیستی بزند و انتقام این جنایت را به زور بگیرد.

آیت الله عابدینی با اشاره به حادثه تلخ آبادان و ریزش ساختمان کلانشهر گفت: این حادثه تلخ را به همه کسانی که یکی از خانواده های خود را از دست دادند تسلیت می گویم. وقتی به ریشه‌یابی این حادثه می‌پردازیم، به این موضوع برمی‌گردد که فرد کار خود را به درستی انجام نداده و استحکام ساختمانی را که باید برای این بنا در نظر گرفته می‌شد، دریافت نکرده و در نهایت مردم مظلوم دچار عذاب می‌شوند. مجرمان باید با جدیت کار کنند.

خطیب نماز جمعه قزوین یادآور شد: کارکنان مربوطه باید دقت و مطالعه داشته باشند تا ساختمان هایی که دارای چنین شرایطی هستند قبل از حادثه مورد بازدید و بررسی قرار گیرند و سازه ها به گونه ای باشد که ساخت و ساز و بهره برداری از ساختمان های غیر استاندارد انجام شود. مجاز نیست

امام جمعه قزوین گفت: سرود «سلام فرمانده» که روز گذشته در ورزشگاه ده ها هزار نفری آزادی خوانده شد، کار ارزشمندی بود. تعداد حاضران در استادیوم برای خواندن این سرود بسیار زیاد بود، این جمعیت با علاقه و احساس سرود را خواندند، این سرود اتحاد و انسجام ناگسستنی اقشار مختلف مردم ما بود، این سرود حضور چندین نسل از انقلاب ما در بستر انقلاب و اعلام وفاداری به نسل‌های انقلابی، سال‌های پاسداری مقدس بود، این سرود موید حضور ما در مقاومت اسلامی برای شکست ترور نیروهای ستمگر بود.

وی ادامه داد: در آستانه سالگرد درگذشت سردار سرافراز آزادگان، مرحوم سید علی اکبر ابوترابی را گرامی می داریم. روحشان با ارواح اجداد پاکشان محشور باد.

امام جمعه قزوین گفت: در چند روز اخیر مطلع شدیم که مرحوم سید محمدعلی موسوی شالی از بستگان آیت الله شالی که از روحانیون مردمی و از اقشار مختلف بودند به رحمت خدا رفتند. به آرامی

46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا