کیهان: مردم، زیادی سرشان توی گوشی و اینترنت است/ باید فضای مجازی را محدود کرد


این نوع رفتار همراه با خطرات گوناگونی که برای تمامی سنین و خانواده ها به همراه دارد، به ویژه باعث ایجاد اختلالات و مشکلات جسمی، روانی، رفتاری و آسیب زا در کودکان و نوجوانان فراوانی می شود، اختلالاتی که گاه آنها را رها می کند و از تأثیر مخرب آن بر زندگی مصون می ماند. روی روابط اجتماعی، خانوادگی، تحصیلی و کسب و کار و سلامت باید مدت زیادی کار کرد.

اما مشکل زمانی پیچیده تر می شود که شاهد این حجم زیاد و غیرهدفمند حضور رده های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی باشیم، متاسفانه مدیریت این فضا در کشور بسیار رها شده و این فضا تقریباً بدون تنظیم مناسب است. و کنترل را احاطه کرده و بر زندگی خانواده ها و سبک زندگی کودکان و نوجوانان و افراد مختلف سایه افکنده است. امروزه فضای مجازی در کشور ما مانند رانندگی با بسیاری از خودروها با سرعت بالا و خطرناک است، در شرایطی که هیچ قانون، عامل و راهکاری برای کنترل آنها وجود ندارد.

نکته عجیب اینجاست که این میزان رها شدن و انفعال نسبت به فضای مجازی در دولت ها و کشورهای غربی نیز بی سابقه است. طبیعی است که وقتی چنین پدیده گسترده ای وارد زندگی مردم می شود و می تواند جامعه، رفتار و شیوه زندگی آنها را تا این حد تغییر دهد، نمی توانند و نباید نسبت به کنترل و مدیریت آن بی تفاوت باشند. این اصلی است که سال هاست در بسیاری از کشورهای جهان از جمله در کشورهای پیشرفته غرب و شرق با حساسیت و سهل انگاری اعمال می شود، اما سال هاست که بسیاری از مسئولان کشورمان نسبت به آن بی تفاوت بوده اند. به ولی فقیه هم افتخار کردند!

READ  تصویری استثنایی که زاویه‌ای دیده نشده از جام‌جهانی قطر را نشان می‌دهد

این رها شدن فضای مجازی بهترین فرصت را در اختیار دشمنان قرار داد تا با خیال راحت انواع پروژه های فکری را طراحی و اجرا کنند، به ترویج مسائل ضد فرهنگی و ضد اخلاقی، تغییر سبک زندگی ایرانی-اسلامی، توطئه های هوشمندانه و البته فریبنده، شایعات و… و به ویژه جوانان، نوجوانان و حتی کودکان ایرانی را هدف قرار داده اند.

همان غربی هایی که در فضای مجازی قوانین متفاوتی از جمله کنترل سن کاربران هنگام عضویت در شبکه های اجتماعی خاص و غیره را بر خود تحمیل می کنند و آنقدر در مدیریت فضای مجازی و کنترل اثرات آن جدی هستند که در آمریکا حساب کاربری رئیس جمهور مستقر در آمریکا کشور به دلیل عبور از خط قرمز منافع ملی مسدود شده است، آنها برای ما چنین نیستند و این فضا را فرصتی برای نفوذ مورد نظر خود می دانند.

با توجه به جدیت دشمنان کشورمان برای نفوذ در اذهان و هجمه های فرهنگی علیه ما، کافی است هر روز به مدت 24 ساعت ده ها و صدها شبکه ماهواره ای، کانال و شبکه اجتماعی به تولید و عرضه برنامه های فارسی و محتوای متنوع برای ایرانیان بپردازند. مردم به صورت رایگان

یکی از اهداف این طرح ها در کنار اهداف سیاسی، تمرکز بر هویت ملی، تغییر سبک زندگی و تفکر و از بین بردن عزت نفس جوانان با القای سوء ظن، باورهای غلط از جمله سرپوش گذاشتن بر پیشرفت ها و اغراق و دروغگویی در مورد مشکلات است.

23302


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا