کیهان: در صورت حذف 4200 تومان، برجام امضا نشود

نکته عجیب اینجاست که حالا همان جریان سیاسی که هشت سال تمام فعالیت های کشور را در غرب متوقف کرده و حتی شرب ما را وابسته به برد و نتیجه مذاکرات می دانست، این روزها به جای کمک به اجرای بهتر طرح دموکراتیزه سازی یارانه ای. هند را یادآوری کرد. او مدعی است «بدون مجوز برجام، طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چشم انداز روشنی نخواهد داشت».

در پاسخ به ادعای نهنما باید تاکید کرد که اگر برجام کیفیت داشت، ابتدا باید از خود دفاع می کرد، نه اینکه با امضای یک دیوانه در آمریکا و دو برابر شدن تحریم هایی که باید یکبار برای همیشه برداشته می شد، فوراً علیه خود مخالفت می کرد. !! از این گذشته، برجام کزائی حتی در دوران شکوفایی اقتصاد ما (اواخر سال 94 و 95) نتوانست گره‌ای از اقتصاد ما بگشاید.

جالب اینجاست که خود غربی ها بر خلاف هواداران داخلی خود اعتراف می کنند که برجام حتی اگر احیا شود چیزی برای ایران به ارمغان نمی آورد. کسانی که امروزه موفقیت جراحی اقتصادی دولتی را در گرو احیای برجام می دانند، در واقع پایه گذار فشار فزاینده بر مردم و کوچکی توده های آنها در گذشته و حال هستند.

23302


منبع

READ  جهان: حضر مسکو توفیق آمیز وجود/ آش مشاهده برای شروق آدمیزاد مذاق پرستاری غیرواقعی را خواهند چشید، نهضت اسلامی پیشرفت خواهد گرفت
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا