کیسینجر با اعطای امتیازات ارضی به روسیه، پایان جنگ اوکراین را پیشنهاد می کند

به گزارش دیلی تلگراف، هنری کیسینجر 98 ساله، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، روز دوشنبه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: «اوکراین باید قبل از تغییرات شدید و تنش‌هایی که آسان نیستند تغییر کند. “شروع مذاکرات.”

این سیاستمدار کهنه کار آمریکایی در این کنفرانس گفت: در حالت ایده آل، نقطه عطف باید بازگشت به وضعیت موجود باشد. تعقیب جنگ پس از این مرحله به معنای آزادی اوکراین نیست، بلکه به معنای جنگ جدیدی علیه خود روسیه خواهد بود.

سخنان کیسینجر زمانی بیان شد که ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، در افتتاحیه اجلاس داووس این هفته در سوئیس، گفت که اگر به روسیه اجازه داده شود بی پاسخ بماند، “نیروی بی رحم” دوباره بر جهان حکومت خواهد کرد.

او به نمایندگان حاضر گفت که اگر به پوتین اجازه داده شود در جنگ پیروز شود، دیدار آنها بیهوده خواهد بود زیرا او “به افکار ما علاقه ای ندارد و بی رحمانه صحبت نمی کند، بلکه می کشد.”

اما کیسینجر گفت که غرق شدن غرب در “اقلیم کنونی” و فراموش کردن قدرت روسیه در اروپا “کشنده” خواهد بود.

به گزارش دیلی تلگراف، وی با توضیح اینکه روسیه برای بیش از چهار قرن “بخش اساسی اروپا” بوده است، تاکید کرد که رهبران اروپایی نباید “از روابط بلندمدت غافل شوند” یا خطر تهدید روسیه در اتحاد دائمی با چین را داشته باشند. .

کیسینجر گفت: “امیدوارم اوکراینی ها شجاعت خود را نشان دهند.”

روسیه در اجلاس چهار روزه روز یکشنبه در داووس حضور نداشت و انتظار می‌رود اوکراین همه چیز مورد بحث را تحت الشعاع قرار دهد.

READ  کیفرخواست جدید ناتو علیه روسیه

معاون صدراعظم آلمان در جریان مذاکرات روز دوشنبه مجارستان و برخی کشورهای «منفعل» را به دلیل تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه به شدت سرزنش کرد. وی گفت: ما شاهد بدترین وضعیت در اروپا هستیم.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا