کنترل فرونشست / حادثه “متروپل” در پیش بینی اصفهان


رضا اسلامی در گفت و گو با خبرآنلاین گفت: متاسفانه فاجعه در کلانشهر اصفهان دور از انتظار نیست اما با آن تفاوت زیادی دارد.

او اضافه کرد: عامل فاجعه در کلان شهرها عامل انسانی است یعنی در حالی که غرق شدن اصفهان که به دلیل کمبود زاینده رود و زهکشی سفره های زیرزمینی است، اتفاقات فاجعه باری مانند کلانشهر را در پی خواهد داشت.

او بر این موضوع تاکید کرد چاره ای جز تامین آب زیست محیطی زاینده رود نیستگفت: امروز جلسه شورای شهر با محوریت کمیسیون ویژه آب برای تشریح نتایج بازدید از مناطق دارای فرونشست و تبادل نظر در خصوص کنترل این پدیده و کاهش تبعات آن با توجه به اینکه فرصت و فرصت وجود ندارد برگزار شد. هر فاجعه ای در کلان شهر اصفهان رخ می دهد و آن وقت وزن قانونی این موضوع مشخص نیست چه کسی باید پاسخگو باشد!

این بار در خیابان تاریخی عباس آباد اصفهان فرو ریخت

مدیرکل سازمان زمین شناسی و تحقیقات معدنی استان اصفهان بار دیگر بر جریان ثابت زاینده رود از سراب به پایاب تاکید کرد و گفت: دلیل آن باید به پدیده غرق شدن زمین مربوط باشد.

وی تاکید کرد: پدیده زمین لغزش در اصفهان مهمترین دغدغه و معضل استان است و همه مدیران متفق القول هستند که باید راه حلی اساسی برای آن اندیشیده شود که راه حل آن تنها در یک جمله خلاصه می شود تا یک راه حل دائمی ایجاد شود. زاینده رود و رفع این دغدغه توجه مسئولان کشوری و استانی را می طلبد.

READ  توله گرگ و گورخر در شاهرود و گرمسار سالم هستند

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا