کنایه کیسینجر به بایدن: آمریکا به رهبران بهتری نیاز دارد

هنری کیسینجر که از سال 1969 تا 1975 مشاور امنیت ملی کاخ سفید و پنجاه و ششمین وزیر امور خارجه آمریکا نیز بود، از وضعیت کنونی این کشور و رهبران آن انتقاد کرد.

این چهره مشهور و قدیمی آمریکایی در گفت و گو با «یوسا تودی» اعلام کرد که آمریکا و جهان به رهبران بهتری نیاز دارند.

هنری کیسینجر در پاسخ به این سوال که آیا نگران است که رهبرانی که ایالات متحده و جهان به آن نیاز دارند “به موقع حاضر نشوند” پاسخ مثبت داد. (او ناراحتی خود را از شکست رهبرانی که آمریکا و جهان باید به موقع ظهور کنند، ابراز کرد).

این چهره مشهور آمریکایی در این مصاحبه اظهار داشت که از نظر او آمریکا و جهان به رهبران “برجسته تر” نیاز دارند.

خبرنگار «یاس تودی» در این گفت وگو به کتاب جدید هنری کیسینجر با عنوان «رهبری: 6 مطالعه در استراتژی جهانی» اشاره کرد و از او پرسید که آیا رهبران تقریبا متعالی و با فضیلتی را می بینید که جهان امروز به آن نیاز دارد؟

مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید و وزیر خارجه سابق آمریکا پاسخ داد: «نه (او رهبران بزرگی را که جهان به آن نیاز دارد نمی بیند). کیسینجر سپس کلمه دیگری اضافه کرد: (این وضعیت) دردناک است.

وی در بخشی دیگر از آن مصاحبه گفت: اگر بخواهیم در مورد رهبران فعلی منصف باشیم، آنها هنوز این فرصت را نداشته اند… اما شما می توانید بحث کنید و من می توانم استدلال کنم که رهبران بزرگ آن شرایط را ایجاد می کنند.

هنری کیسینجر، وقتی از او پرسیده شد که آیا نگران است که رهبرانی که ایالات متحده و جهان به آنها نیاز دارند “به موقع ظاهر نشوند”، پاسخ مثبت داد، اما پیش بینی کرد که رهبران جدید با همان چالش قبلی روبرو خواهند شد.

READ  مراسم تشییع جنازه یک طالبان انتحاری/عکس

ابراز نگرانی این سیاستمدار و چهره برجسته آمریکایی از سران این کشور و جهان در شرایطی مطرح شد که وی در هفته های اخیر بارها درباره جنگ روسیه و اوکراین اظهار نظر کرده و همچنین نسبت به “نفوذ چین بر جهان” هشدار داده است. .

وزیر خارجه اسبق آمریکا با تمجید از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت: اکنون سوال این است که چگونه به جنگ پایان دهیم. بالاخره باید جایی برای اوکراین و روسیه پیدا کرد. اگر نمی خواهیم روسیه به پایگاه چین در اروپا تبدیل شود.

کیسینجر چین و آمریکا را رقبای اصلی سلطه بر جهان خواند و افزود: جنگ سرد دوم می تواند خطرناک تر باشد. آنها (چین) منابع اقتصادی قابل توجهی دارند و فناوری های تخریب با ظهور هوش مصنوعی وحشتناک تر شده اند… انتظار برای کاهش چین دیگر یک استراتژی قابل قبول نیست.”

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا