کنایه روسیه به انگلیس: به فکر حل مشکلات داخلی خود باشید

به گزارش خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه در حساب تلگرامی خود در واکنش به استعفای دو وزیر دولت انگلیس نوشت: لندن از تمام توان خود برای مخالفت با روسیه و مشارکت در این مذاکرات استفاده می کند. خصومت در اوکراین و قادر به مقابله با مشکلات داخلی خود نیست. او در آن زمان ابعاد مشکلات داخلی پیش روی این کشور را باورنکردنی توصیف کرد.

زاخارووا افزود: دولت انگلیس هزینه های هنگفت مالی، مزدوران انگلیسی، مربیان و نیروهای کلیدی اطلاعاتی را برای روس هراسی بسیج کرده است و به همین دلیل قادر به حل مشکلات داخلی خود نیستند.

دیروز، سه شنبه، ریشی سوناک، وزیر خزانه داری بریتانیا و ساجد جاوید، وزیر بهداشت، در بحبوحه آخرین رسوایی های بوریس جانسون استعفا دادند. هر دو وزیر گفته اند که نمی توانند با وجدان خوب ادامه دهند.

پس از افشای تصاویر برگزاری مهمانی های غیرقانونی در دوران قرنطینه کرونا، برخی از اعضای تیم بوریس جانسون مجبور به استعفا شدند.

پس از رسوایی «پارتی گیت» در دوران قرنطینه کرونا، جانسون در شرایط سختی قرار دارد و برای حفظ زندگی سیاسی خود که فاصله چندانی با لبه پرتگاه ندارد، دست و پنجه نرم می‌کند.

گزارش ها حاکی از آن است که رسوایی پارتی گیت باعث کاهش محبوبیت محافظه کار نخست وزیر انگلیس شده است و اکنون به پایین ترین سطح خود در 30 سال اخیر رسیده است. -46 درصد حزب محافظه کار در نظرسنجی های جدید 10 امتیاز از حزب مخالف کارگر فاصله دارد.

311311


منبع

READ  وزیر خارجه عمان: ایران و آمریکا به توافق مبادله زندانیان نزدیک هستند
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا