کلاهبرداری از مسافران نوروزی با سایت های اقامتی


سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی درباره گلایه های نوروزی گفت: نمی کنند، خیلی گلایه می کنند.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات افزود: سایت ها برای یک شب از مردم پول می گیرند و وقتی مسافر به مقصد می رسد نه خبری از اسکان مسافر است و نه پولی و نه فردی پاسخگو است.

یحیی نقی زاده مدیرکل خدمات نظارت و ارزیابی گردشگری نیز با تایید این ادعاها گفت: بیشترین شکایات نوروزی تاکنون مربوط به رزرواسیون به ویژه رزرو آنلاین مسافران فضای مجازی بوده است.

وی تاکید کرد: مسافران می توانند شکایات خود را در سامانه 09629 ثبت و شماره رهگیری دریافت کنند. کارشناسان کمیته نظارت برای بررسی شکایات، پیشنهادات و نظرات مسافران در تمامی استان ها حضور دارند. کمیسیون در تلاش است تا ظرف یک هفته به شکایات رسیدگی کند و نتیجه پیگیری مسافران را اعلام کند مگر در مواردی که نیاز به بررسی مستندات بعد از تعطیلات باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اخیرا دو سایت فروش بلیت (چارتر 724 و منشور ملی) را که فاقد مجوز قانونی هستند معرفی کرد و گفت: متاسفانه تعدادی از واسطه ها اقدام به راه اندازی سایت های غیرقانونی بلیت با قیمت های غیرعادی و برخی به دلیل هموطنان. از درگاه های قانونی فروش، بلیط را از این سایت ها خریداری کنید، اما متاسفانه در صورت بروز مشکل در طول سفر هیچ یک از فروشندگان این سایت ها مسئولیتی در قبال مسافران ندارند.

میراکبر رضوی درباره نحوه خرید بلیت از دفاتر بلیت هواپیمای مجاز گفت: مردم می توانند با مراجعه به سایت شرکت هواپیمایی بلیت را به صورت مستقیم از شرکت ها تهیه کنند. همچنین لیست دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایت های دارای مجوز فروش بلیط در پورتال سازمان هواپیمایی کشوری caa.gov.ir موجود است و مسافرانی که قصد خرید بلیط را دارند می توانند با توجه به نحوه فعالیت خود به این لیست مراجعه کنند. فعال یا غیرفعال مجوز را در پورتال فروش بلیط انتخابی خود بیابید.

READ  خواص شگفت انگیز "جو" را بشناسید.

پلیس فتا چندی پیش نسبت به فعالیت مجرمان سایبری تحت عنوان فروش ویژه نوروزی هشدار داد و گفت: با راه اندازی نوروزی کلاهبرداران اینترنتی با توزیع آگهی و خرید و فروش کالاهای ارزان قیمت و طرح های اغواکننده در شبکه های مختلف اجتماعی درصدد فریب و فریب شهروندان هستند.

پیدایش سایت ها و مراکز جعلی بدون مجوز فروش خدمات مسافرتی اتفاق جدیدی نیست که در تعطیلات نوروز امسال اتفاق افتاده است، بارها پیش از این برای تورها و رزرواسیون اقامتگاه در فضای مجازی و حتی با اجاره رسمی در محل بدون مجوز و بهره برداری غیرقانونی نام این مراکز، سایت ها و صفحات مجازی بارها به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مراجع قانونی و همچنین پلیس فتا گزارش شده است، اما برخی از این سایت ها و صفحات بلامانع است. کار

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا