کشنده ترین سرطان در ایران کدام است؟


نیمه آل طاها با اشاره به اینکه سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در جهان است اما با غربالگری به موقع قابل پیشگیری است، گفت: یک پولیپ کولون به طور متوسط ​​در 7 تا 10 سال ممکن است بدخیم شود. خرچنگ.

وی در خصوص هفته گوارش گفت: امسال در کشور از 30 اردیبهشت تا 6 خرداد همزمان با هفته جهانی گوارش این موضوع در کشورمان با توجه ویژه به پیشگیری از سرطان روده بزرگ مورد توجه قرار گرفته است.

آل طاها افزود: در مجموع سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در جهان و دومین سرطان مرگ و میر است، بنابراین توجه به پیشگیری، غربالگری و درمان به موقع این بیماری بسیار حائز اهمیت است.

«مردان و زنان تقریباً به یک اندازه سرطان روده دارند و تفاوتی در جنسیت وجود ندارد. البته از هر 23 زن یک نفر در سال و از هر 25 مرد یک نفر ممکن است به سرطان روده بزرگ مبتلا شود که بیمار می شود و تا حد بسیار کمی شیوع این سرطان در مردان بیشتر است.

وی گفت: بنابراین غربالگری و تشخیص به موقع این بیماری توصیه می شود. در گذشته غربالگری ها در سنین 50 تا 55 سالگی انجام می شد، اما از آنجایی که افراد جوان در حال حاضر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند، برخی از پزشکان توصیه می کنند افراد بالای 45 سال را آزمایش کنند. انجام کولونوسکوپی.

آل طه گفت سرطان روده بزرگ بسیار بیشتر از سرطان روده بزرگ است. وی گفت: از آنجایی که پولیپ ها عامل سرطان روده بزرگ هستند، تشخیص زودهنگام این بیماری بسیار مهم است و می توان گفت که نوعی سرطان کولون کاملا محتمل است. پیشگیری است.

READ  چند توصیه مهم برای زنان بارداری که قصد سفر دارند

دبیر علمی هفته جهانی سلامت دستگاه گوارش در ایران گفت: یک پولیپ به طور متوسط ​​حدود 7 تا 10 سال طول می کشد تا به توده سرطانی و بدخیم تبدیل شود، بنابراین تشخیص زودهنگام بیماری برای درمان موفقیت آمیز سرطان روده بزرگ بسیار مهم است. . به طور کلی در هفته سلامت گوارش بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:

علل سرطان روده بزرگ را بشناسید

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا