کشف بیش از 1569 قلم کالای بهداشتی قاچاق و غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان چهار محال و بختیاری، دکتر رضا محمدی وی با اعلام این خبر افزود: انواع داروها و مواد کنترل شده، مواد غذایی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل ها از جمله محصولات قاچاق و تقلبی کشف شده در سال گذشته توسط بازرسان معاونت است. و با کمک سایر دستگاه های مناسب جمع آوری شد.

وی ضمن اشاره به افزایش 41 درصدی کشفیات قاچاق کالاهای بهداشتی نسبت به سال 1398 بر اساس آمار کشوری، گفت: علاوه بر خسارت مالی و مادی و از بین رفتن فرصت های تولید داخلی و اشتغال، سلامت مردم را نیز به خطر می اندازد. مردم و در مواردی جان هموطنان را به خطر می اندازد، بنابراین مسئولیت خطیر جلوگیری از قاچاق این گونه محصولات بر عهده متولیان امر است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در خصوص نحوه برخورد جدی و سریع با متخلفان در حوزه قاچاق کالای بهداشتی خاطرنشان کرد: شهروندان با شماره تلفن 190 تماس گرفته و تخلفات را به مرکز اطلاع دهند. در صورت مشاهده تخلف و شکایت باید در اسرع وقت برای برخورد با متخلفانی که سلامت مردم را به خطر می اندازند تدابیری اتخاذ شود.

دکتر محمدی یادآور شد: کلیه محصولات آرایشی و بهداشتی وارداتی باید دارای برچسب اصالت و رهگیری سلامت باشند که با ارسال کد 16 رقمی زیر لایه خراش به سامانه 20008822 و یا مراجعه به سامانه www.ttac.ir در بخش پرسش های بهداشتی و سلامت کالاهای خارجی مورد استفاده ارائه شد.

وی درباره محصولات تولید شده در کشور نیز گفت: شما می توانید با درج شماره پروانه تولید بر روی بسته بندی محصول در سامانه www.fdacrm.ir از سلامت و ایمنی کالاهای مصرفی خود اطمینان حاصل کنید.

READ  امکان مدیریت مصرف با اپلیکیشن "برق من".

46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا