کدام شوینده‌ها گران خواهند شد؟


بختیار علم بیگی رئیس اتحادیه مواد شوینده با توجه به شنیده ها درباره افزایش قیمت مواد شوینده در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت مواد شوینده تصویب و انجام شده است؟ وی گفت: در خرداد ماه سال گذشته افزایش قیمت مواد شوینده داشتیم و پس از آن تمامی اقلام و مواد مصرفی تولید در این زمینه افزایش یافت.

وی افزود: قیمت هایی که افزایش یافته عمدتا مربوط به محصولات حاوی مواد معدنی است که متعلق به دولت است. 4 ماه پیش اعلام کردیم که با وضعیت فعلی شرکت ها شرایط تولید آنها قطع می شود و تاکنون به نظری که داشتیم نرسیده ایم در نتیجه اکنون این محصول در فروشگاه ها افت کرده است و ما علاقه ای به آن نداریم. این موقعیت.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که هنوز افزایش قیمت صورت نگرفته است. وی گفت: با توجه به اینکه مواد شوینده در ردیف سوم مصرف قرار دارند. انجمن این صنف با همکاران صحبت می کند و به نتیجه می رسیم، حالا به نتیجه رسیده ایم و منتظر تایید هستیم. این هنوز مشخص نیست زیرا همه ورودی‌ها از جمله آب/برق، گاز و مواد خام تامین‌شده از داخل و خارج گران‌تر شده‌اند.

علم بیگی همچنان در پاسخ به این سوال که هنوز افزایش قیمت در سازمان حمایت تایید نشده است؟ گفت: اینطوری تایید نداشته باشیم. ما باید تمام روش های قیمت گذاری را رعایت کنیم و برای جلوگیری از هرگونه مشکلی بعدا با سازمان پشتیبانی و سایر سازمان ها تعامل و نرخ رسمی را اعلام خواهیم کرد.

READ  تورم تیرماه چه بلایی سر فقرا و روستاییان آورد؟/ معرفی گرانترین استان‌های ایران

وی افزود: ما قیمت را تعدیل می کنیم و سپس اقدام به تایید و سپس اعلام می کنیم، اما اکنون با توجه به اینکه بازار با کاهش مواد شوینده مواجه است، مجبور به افزایش قیمت توسط کارکنان هستیم، تعدیل قیمت را برای تعامل در نظر بگیریم. با سایر سازمان ها در یک ریتم جدید.

رئیس اتحادیه لباسشویی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا قیمت کالاها در بازار تغییر می کند و درصد افزایش قیمت ها چقدر است؟ وی گفت: قیمت ها مجددا تعدیل می شود تا شرکت ها بتوانند تولید کنند. شرکت های ملی پتروشیمی با ما همکاری نمی کنند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چند درصد افزایش قیمت شوینده های پودری و غیر پودری مد نظر شماست؟ وی افزود: برای شوینده های پودری حداقل میزان افزایش حدود 24 درصد و برای شوینده های بدون پودر 40 درصد است.

علم بیگی در ادامه در پاسخ به این سوال که این افزایش قیمت مربوط به شوینده های تولید داخل است. وی گفت: بله، چون ما انجمن تولیدکنندگان ملی هستیم و مواد ذکر شده برای تولید ملی است. البته سازندگانی که در بازار داخلی سرمایه گذاری کرده اند نیز مشمول این قیمت می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این افزایش قیمت اعمال شد یا خیر؟ وی گفت: به محصولاتی که در بازار و فروشگاه ها وجود ندارد گفته شده است که قیمت را افزایش دهند.

رئیس اتحادیه لباسشویی در پایان به این سوال که این افزایش قیمت برای کالاهایی که وارد بازار می شود نیاز به تایید دارد، می گوید; وی گفت: بله، چون قیمت کالا هنوز با بازار تعدیل نشده و در شرف تولید است و پس از ارسال به بازار، امیدواریم بتوانیم با سازمان های مربوطه تعامل داشته باشیم.

READ  پنج برند آمریکائی خودرویی که نابود شدند

وی افزود: همیشه اینطور است که وقتی می خواهیم محصولی را به بازار معرفی کنیم، نظر سایر سازمان ها را در مورد قیمت گذاری جویا می شویم، اگر قیمت گذاری مشکلی داشت آن را حل می کنیم.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا