کدام داروخانه ها داروهای سقط جنین می فروشند؟


دکتر علیرضا زالی درباره قوانین موجود در زمینه توزیع داروهای سقط جنین گفت: طبق قانون، تجویز داروهای سقط جنین تنها با تشخیص پزشک معالج و تایید داروخانه بیمارستان و ثبت دقیق آنها در سامانه امکان پذیر است. و توزیع و فروش هر دارویی که منجر به سقط جنین شود، جنین در داروخانه های سرپایی غیرقانونی تلقی می شود.

وی افزود: در جلسه اردوی جوانان با نظارت و نظارت بر توزیع داروهای سقط جنین و برخورد با متخلفان داروخانه ها از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موافقت شد.

عوارض خطرناک مصرف داروهای سقط جنین

هال گفت: داروهای سقط جنین عوارض زیادی دارند و به دلیل اینکه اکثر افرادی که از این داروها استفاده می کنند مخفیانه از آنها استفاده می کنند و دیر به مراکز درمانی مراجعه می کنند. آنها زمانی بروز می کنند که خونریزی شدید و افت فشار خون و هموگلوبین دارید.

شهيد بهشتي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي در ادامه با بيان مثالي گفت: مواردي را داشته‌ايم كه خانم‌ها به دنبال داروي سقط جنين بوده‌اند كه فرد دچار شوك و درمان سخت شده است.

هال هشدار داد: داروهای سقط سقط که در خارج از داروخانه های بیمارستانی توزیع می شوند ممکن است اصل و تقلبی نباشند، بنابراین کیفیت پایینی دارند و مصرف آنها می تواند عوارض زیادی داشته باشد.

4747


منبع

READ  ما دیگر در تهران راهزن نداریم!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا