کاهش تورم نقطه ای از 6 ماه پیش آغاز شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینسید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت و گو با رادیو اقتصاد از ثبات اقتصادی و کنترل تورم در بازار خبر داد و گفت: این امر باعث کاهش درصدی نرخ تورم شده است.

وی افزود: کاهش پنج درصدی نرخ مالیات در سال 1401 نیز نشان از آگاهی دولت به اهمیت تولید است.

وی گفت: وزارت اقتصاد به شدت به تسهیل مسیر تولیدکنندگان برای انجام رسالتی که برای توسعه کشور بر عهده گرفته اند نه به عنوان یک انتخاب بلکه به عنوان یک ضرورت، اعتقاد دارد.

سید احسان هندوزی افزود: در قرن جدید با توجه به شعار امسال به سمت اقتصاد دانش بنیان و اشتغال زا حرکت خواهیم کرد.

وی گفت: نرخ مالیات بر عملکرد شرکت های تولیدی طی سه روز گذشته 5 درصد کاهش یافته است و 5 درصد محاسبات لحاظ می شود تا فضای تنفس و انگیزه بیشتری برای تولیدکنندگان ایجاد شود و بنابراین موانع و شکایات.»

وزیر اقتصاد افزود: از نظر شفافیت، نسل جدید نسلی است که با این ادبیات آشنا است، گاهی هزینه ها را می پردازند و با شفافیت بیشتر به آینده امیدواریم.

وی افزود: در اسفندماه سال گذشته بازرسان نهاد ریاست جمهوری از همه وزرای اقتصادی خواست شفاف سازی شرکت ها اعم از اجتماعی، نفت و گاز را انجام دهند و این وظیفه به وزارت اقتصاد محول شده است.

سید احسان هندوزی افزود: موضوع مهم در جلسه دیروز هیئت دولت خرید تضمینی گندم برای کشاورزان بود حتی اگر باری بر دوش دولت باشد.

وزیر اقتصاد در خصوص مزایای ظرفیت دانش بنیان خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد بسیاری از وظایف اجرایی در حوزه گمرکی، مالیاتی، بیمه ای و حتی بانکی را به شرکت های دانش بنیان واگذار خواهد کرد و دولت نیز به دنبال تقویت دانش بنیان است. شرکت های مستقر، به جای جوانان متخصص. و به عنوان نهال های جوان رشد درختان قوی و سالم.

READ  تغییر قیمت خودروهای پرطرفدار داخلی/ سمند، پژو پارس و تیبا هفته خود را با چه قیمتی آغاز کردند؟

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا