کالاهای اصلی ماه مبارک رمضان به آذربایجان شرقی تحویل می شود


به گزارش خبرآنلاین از تبریز، اکبر فتحی در جمع خبرنگاران در خصوص تبیین سیاست های کشاورزی در سال 1401 اظهار داشت: برای اینکه در این سال ها بیشتر باشیم، طرحی با عنوان جهش تولید در میادین با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراکز روستایی، با قدرت و توان به جلو حرکت کنند و ضریب دانش را بیش از پیش افزایش دهند تا در طرحی برای جهش تولید در عمل قرار گیرند.

وی گفت: همچنین طرح قراردادی کشاورزی که توسط وزیر جهادکشاورزی به منظور دستیابی به امنیت غذایی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته است به دانش پایه بخش کشاورزی و موفقیت در تنظیم بازار کمک کرده و حل خواهد کرد. مشکل سرمایه در گردش مورد نیاز کشاورزان.»

فتحی با بیان اینکه این طرح که سال گذشته فقط برای گندم اجرا شد، امسال همه محصولات کشاورزی را در بر می گیرد، تاکید کرد: این طرح نباید متکی به دولت باشد، بلکه باید از بخش خصوصی و غیردولتی حمایت شود. از ظرفیت آنها استفاده کنید.

وی با اشاره به شعار امسال گفت: به منظور تجمیع دانش در بخش کشاورزی و انجام فرآیند علمی تولید محصولات کشاورزی، تصمیمات اجرایی شفاف سازی و در اختیار مدیران و کارکنان مراکز و کارشناسان این حوزه قرار می گیرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته علاوه بر تکلیف تولید، وظیفه دیگری با عنوان توزیع و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهادکشاورزی محول شد. کار کمک زیادی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر بخش تولید، بخش فرآوری محصول و تنظیم بازار و همچنین جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی باید بر دانش بنیان و استفاده از نوآوری و فناوری‌های نوین تمرکز داشته باشد.

READ  برد بافق یزد و پارت سمنان

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال فراخوان استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تحلیل تصاویر ماهواره ای برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی بوده است، خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهادی که در روستاها و محلات کار می کنند، ارتباط موثری برقرار کرده اند. ایجاد شده با روستاییان، اولویت ما در سال آینده برای دستیابی به اهداف تعیین شده خواهد بود.

فاطی با اشاره به نقش مشاوره در بخش کشاورزی دانش بنیان افزود: بخش مشاوره نیاز به برقراری ارتباط موثرتر با کشاورزان نسبت به گذشته دارد زیرا تا زمانی که ارتباط موثر با بخش کشاورزی برقرار نشود پذیرشی در آموزش و پرورش وجود نخواهد داشت. سازنده.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی آبی باید به حوزه دانش بنیان توجه شود، خاطرنشان کرد: بین عملکرد شاخص کشاورز و میانگین عملکرد تفاوت زیادی وجود دارد که برای کاهش آن باید از ظرفیت دانش استفاده کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افزود: در زمینه باغداری و سرشاخه کاری درختان گردو نتایج خوبی داد. پیگیری این طرح با جدیت ادامه یافته و با توجه به نتیجه موثر طرح، کشاورزان در این راستا هدایت خواهند شد.»

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان زراعت آذربایجان شرقی، وی گفت: توسعه باغات در اراضی شیبدار اولویت اصلی ما در حوزه باغبانی در سال 1401 خواهد بود. خشکسالی و زندگی در حوضه دریاچه ارومیه که حدود 55 درصد از زمین های زراعی ما در این حوضه را تشکیل می دهد، ما را مجبور می کند به سمت ایجاد و احیای باغات برویم.

READ  فرماندار کرخه: عدم همکاری بانک ها در پرداخت وجوه اشتغال

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا