چین: روابط با آمریکا به یک دوراهی رسیده است

به گزارش تاس، وانگ یی وزیر امور خارجه چین در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا گفت: سخنان بلینکن درباره سیاست چین نشان دهنده انحراف جدی در جهت روابط چین و آمریکا است.این چیزی نیست که آمریکا فکر می کند. “

ما درگیر ارتقای اصلاحات و تقویت فضای باز و تلاش برای همکاری دوجانبه سودمند در سطح بالاتر هستیم. چین بهتر خواهد شد و جهان با لطف و اعتماد خود شگفت‌انگیزتر خواهد شد.”

وزیر خارجه چین خاطرنشان کرد که واشنگتن موضع بسیار بحث برانگیزی در عرصه بین المللی اتخاذ می کند که منجر به مفاهیم جنگ سرد می شود.

وی گفت: “این تنها می تواند منجر به درگیری، تقابل و تفرقه در جامعه بین المللی شود. در واقع، ایالات متحده اکنون به عامل اصلی بی ثبات کردن نظم جهانی تبدیل شده است.”

این مقام چینی خاطرنشان کرد که همکاری چین و ایالات متحده “به یک دوراهی رسیده است.”

وی افزود: آمریکا باید تصمیم درست بگیرد و بر یافتن راه درست برای ایجاد روابط با چین به گونه ای که شایسته دو قدرت پیشرو و بر اساس اصول احترام متقابل، همزیستی مسالمت آمیز و منفعت متقابل باشد، تمرکز کند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه جورج واشنگتن گفت چین تنها کشوری در جهان است که هم قصد و هم توانایی تغییر نظم بین المللی موجود را دارد.

311311


منبع

READ  قسمت اوکراین تو توقع گلچین است؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا