چین به اظهارات جنجالی بایدن علیه پوتین واکنش نشان داد

به گزارش خبرگزاری شینهوا، ونبین روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که تحریم ها راه موثری برای حل مشکل نیست و چین به شدت با هرگونه تحریم یکجانبه و تجاوزات قضایی که هیچ مبنای روشنی در حقوق بین الملل یا شورای امنیت سازمان ملل ندارد، مخالفت خواهد کرد. دستور جلسه. او می سازد.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: این موضع قاطع چین در هر جلسه عمومی یا پشت درهای بسته است.

این دیپلمات چینی افزود: از میان بیش از 190 کشور عضو سازمان ملل، بیش از 140 کشور از مشارکت در تحریم‌ها علیه روسیه خودداری کرده‌اند که نشان می‌دهد اکثر کشورهای جهان در موضوع تحریم‌ها با احتیاط و مسئولانه عمل کرده‌اند.

وی با اشاره به توهین های اخیر آمریکا به همتای روس خود گفت: امیدواریم همه کشورها بتوانند خویشتنداری نشان دهند و به جای تشدید تنش ها و بیانیه های خشونت آمیز، بر تقویت و ترویج صلح تمرکز کنند.

وی گفت: در حال حاضر بحث این نیست که کدام کشور قصد دارد به روسیه برای دور زدن تحریم ها کمک کند، بلکه مبادلات تجاری و اقتصادی عادی بین کشورها از جمله چین و روسیه بی جهت آسیب دیده است.

این دیپلمات چینی هشدار داد: ما از ایالات متحده می‌خواهیم هشدارهای چین به اوکراین و روابط این کشور با روسیه را جدی بگیرد و از تضعیف حقوق و منافع مشروع چین به هر نحوی خودداری کند.

وی افزود: چین تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از تثبیت حقوق و منافع مشروع و مشروع شرکت ها و افراد چینی انجام خواهد داد.

READ  جنگ اوکراین و آینده برجام – خبرآنلاین

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا