چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟


ثبت نام باقیمانده یارانه ها از روز گذشته (27 اردیبهشت) آغاز شده است، اما لازم به ذکر است که این امر محدود به کسانی نیست که از یارانه جدید 300 تا 400 هزار تومانی انصراف یا رها شده و با آن مخالفت کرده اند، بلکه این فرصت به نقل از الزام قانون بودجه 1401 برای کلیه متقاضیان یارانه حتی خانوارهایی است که از ابتدای پرداخت یارانه یعنی از سال 1389 تاکنون در لیست دریافت کنندگان یارانه نبوده و هرگز یارانه دریافت نکرده اند و یا حذف شده اند. به هر دلیلی یا لغو شده در سال های گذشته، قادر به ثبت نام برای پردازش سفارش شما می باشد.

ثبت نام یارانه را تضمین نمی کند

مشخص نیست چند نفر در ثبت نام جدید شرکت خواهند کرد، اما اگر جمعیت کشور را حدود 85 میلیون نفر در نظر بگیریم، با توجه به اینکه یارانه جدید 300 تا 400 هزار تومانی به حدود 72 میلیون نفر پرداخت شده است، حدودا 13 میلیون نفر و به عبارتی همه کسانی که کمک بلاعوض دریافت نمی کنند می توانند درخواست دهند، اما این ثبت نام به معنای ضمانت تایید آنها و ورود به لیست دریافت کنندگان کمک هزینه نیست، بلکه اطلاعات ثبت نامی که توسط سازمان هدفمند کمک بلاعوض انجام می شود، ارسال می شود. وزارت تامین اجتماعی دهک را تعیین کند. بررسی‌های لازم در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، از اردیبهشت ماه سال جاری به کل مشمولان کمک هزینه اضافی و معوق به نسبت دهک که در آن واقع شده‌اند، اقامتگاه تشکیل و به آنها پرداخت می‌شود.

READ  بایامکس، پرچم دار تکنولوژی در نمایشگاه بین المللی ایران ریتیل شو

سازمان مورد نظر قول می دهد دوباره زمان دهد

در مورد زمان ثبت نام، مهم است که داوطلبان در مرحله اول مطابق با کد ملی عمل کنند. افرادی که آخرین شماره کد ملی آنها همچنان برای روز قبل 27 اردیبهشت و امروز (28 اردیبهشت ماه) فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند اما در صورت عدم امکان ثبت نام در این دو روز می توانند روز شنبه 27 اردیبهشت برای دریافت کد اقدام کنند. 21 ام و در اولین یکشنبه ماه ژوئن هفته ملی بعدی، ثبت نام کنید.

همچنین برای کسانی که آخرین شماره کد ملی آنها فردی است، دو روز دوم پنجشنبه و جمعه مصادف با 29 و 30 اردیبهشت مهلت درخواست است. ژوئن، آنها می توانند درخواست دهند.

اگر افرادی هستند که هنوز نتوانسته اند در این مناسبت ها مراحل ثبت نام را طی کنند، باید منتظر مهلت جدید باشند، زیرا ثبت نام پس از این مهلت ها بسته نمی شود، بلکه تاریخ جدیدی اعلام می شود. سازمان یارانه های هدفمند این قول را داده است.

ثبت نام برای دریافت یارانه به این صورت است که سرپرست خانواده ابتدا برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی *43857*4* را شماره گیری کرده و سپس برای ثبت نام به سایت my.gov.ir مراجعه کند. برای کمک هزینه خانواده اقدام کنید.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا