چه غذاهایی انرژی را کاهش می دهد؟


در اینجا برخی از مواد مغذی وجود دارد که می توانند انرژی را کاهش دهند.

نان سفید، ماکارونی و برنج

غلات سرشار از کربوهیدرات هستند که منبع خوبی از انرژی برای بدن هستند. با این حال، غلات فرآوری شده مانند نان سفید، ماکارونی و برنج سفید برای انرژی شما مضرتر از مفید هستند. این تا حدودی به این دلیل است که لایه بیرونی این نوع دانه که حاوی سبوس است، در طول فرآوری حذف می شود. به همین دلیل، غلات فرآوری شده حاوی سطوح پایین تری فیبر هستند و سریعتر از غلات کامل جذب و جذب می شوند. غلات فرآوری شده معمولاً باعث افزایش سریع قند خون و سطح انسولین و به دنبال آن کاهش انرژی می شوند.

قهوه

مصرف آن در حد اعتدال می تواند اثرات مثبت جسمی و روحی داشته باشد. به عنوان مثال، مطالعات نشان می دهد که قهوه می تواند خطر ابتلا به بیماری های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون را 26 تا 34 درصد کاهش دهد. همچنین گزارش شده است که کافئین، محرک موجود در قهوه، انرژی و عملکرد مغز را در کوتاه مدت افزایش می دهد. اما تکیه بر قهوه معمولی به جای خوردن یا خواب مناسب می تواند انرژی شما را به مرور زمان تخلیه کند. بنابراین مصرف قهوه خود را به حدود چهار فنجان در روز محدود کنید.

نوشیدنی های انرژی زا

نمی توان انکار کرد که نوشیدنی های انرژی زا می توانند انرژی شما را در کوتاه مدت افزایش دهند. در واقع، چندین مطالعه نشان داده است که نوشیدنی های انرژی زا می توانند تمرکز و حافظه را تا حدود 24 درصد افزایش دهند و خواب آلودگی را کاهش دهند. اما بسیاری از آنها حاوی مقادیر بسیار بالایی قند هستند. گاهی تا 10 قاشق چایخوری (52 گرم) در هر بطری. مصرف مقادیر زیاد قندهای افزوده می تواند انرژی شما را افزایش دهد، اما این انرژی به سرعت کاهش می یابد، بنابراین نسبت به قبل از نوشیدن بیشتر احساس خستگی می کنید.

READ  تصاویر عجیب ترین حیوانات دنیا!

غذاهای سرخ شده

آنها معمولاً دارای چربی زیاد و فیبر کم هستند، دو عاملی که می توانند هضم شما را کند کنند. هضم کندتر می تواند ورود مواد مغذی تقویت کننده انرژی به بدن را کندتر کند.

غذاهای کم کالری

وقتی صحبت از صبحانه می شود، برخی از افراد دستور العمل های کم کالری را انتخاب می کنند و معتقدند که آنها گزینه های سالم تری هستند. با این حال، مصرف بیش از حد این غذاها در رژیم غذایی می تواند باعث شود کالری ناکافی در طول روز مصرف کنید که می تواند سطح انرژی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

در زمان آلودگی هوا از خوردن برخی غذاها خودداری کنید. از نوشابه گرفته تا سیب زمینی سرخ کرده

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا