چرا نماد مبارزه با فساد در شهرداری تهران تبدیل به فیلم هندی شده است؟


روایت شهرداری از ماجرا این بود که هاشمی در حال بازدید از ساختمانی بود که گویا بیش از مجوز داشت. پروانه ساختمانی چهار طبقه داشت اما سازندگانش چهار طبقه دیگر روی آن ساخته بودند. همزمان عکس هایی از خودروی آقای شهردار منتشر شد که آثار تیراندازی را نشان می داد. به نقل از هاشمی، مالکان ساختمان ابتدا سعی کردند وی را به داخل چاهک آسانسور بیندازند.

عبدالمطهر محمدانی، سخنگوی شهردار تهران، اولین مقامی بود که این حادثه را گزارش کرد. وی در توییتر خود نوشت: سید جواد هاشمی شهردار منطقه 3 منطقه 19 در حین انجام ماموریت مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز به شدت از ناحیه سر مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفت. خودروی او چند روز پیش به ضرب گلوله کشته شد. هاشمی از نظر نظافت و جدیت در مبارزه با فساد یکی از مدیران عالی تهران است. برای سلامتیشون دعا کنید

رسانه ها تاکید کردند که شهردار مدافع حرم بود. محمدهانی همچنین در تشریح جزئیات این حادثه به اصحاب رسانه گفت: شهردار منطقه 3 منطقه 19 و تعدادی از عوامل منطقه برای بازدید و جلوگیری از ادامه ساخت و ساز غیرمجاز در خیابان گلپاش منطقه هلازیر وارد ساختمان شدند. با باتوم از ناحیه سر مجروح شدند. وی بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان ضیائیان منطقه 17 منتقل و تحت مداوا قرار گرفت. در پی این رویداد، مهاجمان توسط پلیس امنیتی شناسایی و دستگیر شدند.

سید مهدی هدایت، شهردار منطقه 19 تهران نیز با اشاره به بالا بودن تخلفات ساختمانی در محله گفت: بیشترین ساخت و ساز غیرمجاز را در منطقه 19 منطقه 19 شاهد هستیم. به همین دلیل از سید جواد هاشمی که یکی از پاک ترین نیروهای شهرداری تهران است استفاده کردیم. از روزی که در محله سوم شروع به کار کرد، جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی و مافیای آن منطقه را گرفت. به همین دلیل است که با توجه به تاثیر مثبت آنها هر هفته شاهد حوادث و تهدیدات افراد سودجو هستیم. شهردار منطقه 19 تاکید کرد: این اتفاقات نه تنها باعث کاهش عزم آنها برای برخورد با متخلفان و مفسدان می شود.

شهردار تهران پس از اطلاع از این حادثه شبانه به همراه مهدی پیرهادی از اعضای شورای شهر و حسین نظری معاون هماهنگ کننده شهرداری تهران از سید جواد هاشمی عیادت کرد.

علیرضا زاکانی مسئولیت، شجاعت و جدیت این شهردار در برخورد با تخلفات را ستود و گفت: دادستانی تهران برای برخورد با عاملان این حادثه اقدام خواهد کرد.

READ  فروریختن ساختمان مسکونی در یکی از شهرهای شمالی / عکس

زاکانی همچنین به حراست و بازرسی شهرداری دستور داد هنگام ورود به این پرونده با افرادی که اشتباهات گذشته خود را در شهرداری از طریق جاسوسی مرتکب می شوند، جدی بگیرند.

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران، اندکی پس از انتشار این خبر در صفحه شخصی خود در فضای مجازی در واکنش به این حادثه نوشت: چند روز پیش تیراندازی شد! باز هم با قمه و 22 بخیه مورد حمله قرار گرفت! یقه ی قانون مدارت داغ کجاست، کمرت داغ، کجا میزنی و پاره میکنی و …!؟ قانون گردن تو…».

پس از این واکنش های مجازی و دیدار شهردار با هاشمی، بازدیدهای شخصی آغاز شد.

قدرت الله محمدی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران به دیدار این شهردار می رود و می گوید: bat مبارزه با مافیای چند دهه اخیر در منطقه خلازیر تنها با اراده مردم صادق میسر می شود. با حمایت شهردار تهران به زودی مشکلات این منطقه را حل خواهیم کرد.

احمد صادقی، یکی از اعضای شورای شهر تهران نیز به دیدار هاشمی رفت و گفت: متاسفانه فضا به گونه ای شده است که متخلفان جرأت کرده اند ماموران نیروی انتظامی را در حین انجام وظیفه مورد ضرب و شتم قرار دهند و رسانه ها را در جهت مخالف سوق دهند. “دادن.

حسین صارمی، فعال رسانه‌ای نزدیک به جنبش انقلابی، در توییتر گزارشی از این حادثه منتشر کرد و گفت که شهردار منطقه گلوله‌های جعلی را به پلیس ارائه کرده و خودروی وی در جای دیگری مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. پس از مدتی البته صارمی این توییت را پاک کرد.

این توییت پس از مدتی حذف خواهد شد، اما در مورد اصل خبر تردید وجود دارد.

سخنگوی شهرداری تهران این ابهام را تکذیب کرد و گفت: چیز دیگری نیست. فیلم ها و عکس ها حکایت از مجروحیت شدید او دارد و آقای هاشمی به پاکیزگی و فداکاری اش برای کار در منطقه معروف است.

سابقه فساد ستیزی این شهردار منطقه به قدری زیاد شده که پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران در حمایت از این شهردار جلسه شورای شهر تهران را آغاز کرده است.

سروری گفت: ما با حمله ناجوانمردانه یکی از شهرداران منطقه 3 منطقه 19 مشکل داشتیم که نشان می دهد حق با شورا و شهرداری است و مبارزه با فساد هزینه بر است و قطعا هزینه آن را خواهیم داد. .

چندی بعد نامه ای از سوی رئیس پزشکی قانونی غرب تهران به دادسرای ناحیه 33 ارسال شد که در آن احتمال ضرب و شتم خودسرانه شهردار منطقه 3 منطقه 19 مطرح شد.

READ  تولد لاک پشت کوچک یک گونه کمیاب برای اولین بار در جهان / عکس

در نامه ای که در تاریخ 18 اردیبهشت ماه توسط علیرضا کدایی رئیس مرکز پزشکی قانونی غرب تهران به رئیس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 33 تهران نوشته شده است آمده است: / 2/1401 شخصی خصوصی در منزل معاینه شد. دو زخم بخیه شده سطحی به صورت موازی در ناحیه قوس دیده می شود که با توجه به شکل و مدل خود، عواقب ضربات و آسیب های حفاظتی را در سایر نواحی (بدن و اندام ها) نشان نمی دهد. “فرصت به وجود آمدن در موقعیت های غیر قابل بحث (مانند آسیب رساندن به خود) به شدت افزایش می یابد.”

پس از انتشار این نامه، مدافعان شهردار منطقه که در روزهای اخیر به قهرمان مبارزه با فساد در شهرداری تبدیل شده اند، کمی محتاطانه صحبت کرده اند.

پرویز سروری به رسانه ها گفت: هنوز مدارک منتشر شده را بررسی نکرده ایم و اجازه می دهیم برخی از آنها زنده شوند و شهرت پیدا کنند.

وی ادامه می دهد: موضوع مذکور موضوعی تخصصی است که در حال بررسی است و این موضوع توسط پزشک قانونی و نیروی انتظامی در حال رصد است.

علی عسگر گامی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران در واکنش به احتمال ساختگی این حادثه به ایلنا گفت. چه کسی حاضر است برای چنین تولیدی سرش را به درد آورد؟

وی تاکید می کند: اگر فرضیه هایی که مطرح می شود واقعا وجود داشته باشد، این فرد مستحق مسئولیت نیست و باید سلامت روان او زیر سوال رود.

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران نیز به شارک گفت: منتظر بررسی و نظر نهایی قوه قضائیه در این زمینه هستیم. نامه منتشر شده نظر قطعی نداده و درخواست بررسی شده است اما نظر نهایی قوه قضائیه معتبر است.

وی همچنین در توضیح توییتی که در لحظات اولیه در حمایت از شهردار حادثه انجام داد، گفت: نیروهای شهرداری همواره در معرض این گونه برخوردها و حوادث هستند، به ویژه در زمان مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز، وظیفه ما حمایت از تلاش ها برای برخورد با تخلفات است. . همچنین بر اصل صداقت و راستگویی تکیه داریم و امیدواریم نظر نهایی قوه قضائیه در این خصوص به زودی منتشر شود.

به نظر می رسد تلاش های شهرداری تهران برای نمادسازی مبارزه با فساد در شهرداری عاقبت به خیر نخواهد شد.

23302


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا