چرا دعایی محبوب است؟ – خبرآنلاین

نکوداشت سید اهل الصاحب حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمود بهانه و فرصتی برای کنکاش و بیان زوایای والای شخصیتی ایشان است، لذا ایشان علاوه بر تجلیل از این عالم مفتضح، دارای رویکرد مدل:

1. حاج آقای دعایی از دوستان دیرینه امام راحل است. شخصیتی نظامی و انقلابی که همراه با بسیاری از بزرگان انقلاب قم و نجف یاری و همراهی با امام را افتخار می دانستند.
2. شخصیت متواضع و پنهانی او مانع از ظهور پرونده غنی او شده است. او از تحقیر استکباری که بسیاری از ما از آن رنج می‌بریم رهایی یافته است و تقریباً همه ما متقاعد شده‌ایم که او حتی با طرح امروز موافق نبود، چه رسد به اینکه آن را طبق معمول سازماندهی کند. حتی می توانیم حدس بزنیم که او چه زمانی متوجه شد که کار تمام شده است! این ابرام باعث می شود که خدای خود نشان خود را بر دلها بگذارد.
٣. سابقه طولانی او در مطبوعات او را به یکی از نمادها و ستون های مطبوعات تبدیل کرده است.
٤. او از معدود افرادی است که مانند مرشدین خود دعوت به دین و انقلاب با عنوان غیرزبانی آن صادر کرده است. روش یا ذات کمیاب و حتی کمیاب که امروزه در جامعه ما مورد نیاز است. او دارای ادب، اعتدال، عدالت، خرد، متانت، فروتنی، جوانمردی، مهربانی، شوخ طبعی، مهربانی، دستگیری، بردباری، رازداری، خطاکاری و سایر صفات نیکو است.
٥. در حالی که دیگران از پیشینه و سطح پایین‌تر اعتبار یا حرفه خود را توجیه می‌کنند، او تقریباً در همه کنفرانس‌های مطبوعاتی شرکت می‌کند و از قضا در ردیف بزرگان نمی‌نشیند: او اشیاء را به اضداد معرفی می‌کند.
٦. وی در این زمینه در اکثر مراسم ختم همکاران مطبوعاتی حضور پررنگی دارد. فکر می کنم این یک ضرب المثل هندی است که می گوید: شما می توانید کسی را که به او خندیدید فراموش کنید، اما کسی که با او گریه کردید را هرگز فراموش نخواهید کرد.
٧. حکومت امام بزرگوار و رهبری محترم را وسیله برتری جویی و پدرخوانده قرار نداد. بلکه حرمت نمایندگی رهبری را رعایت می کند و کمتر موضع سیاسی و حتی جنجالی می گیرد تا تفسیر نشود.
٨. برای او مقام و مسئولیت بر خلاف برخی از برادران شما مانع از طمع و طمع نشده است; این تشریفاتی است. در میان مردم است؛ آنها را تلخ می کند و با لبخند مهمانشان می کند و لذا به روحانیت پایبند است.
9. هر رسانه ای رنگ و بوی عجیب گردانندگان خود را دارد. اگر اطلاعات خشمگین، عصبانی، اشتباه، محجبه، متظاهر، متناقض و کذب نباشد، ناشی از ماهیت مدیر آن است. فطرت لطیف دعایی است که جمعی معتدل و آرام در اطراف شما فراهم کرده است و از این گروه روزنامه ای پدید آمده که اعصاب مخاطب را به هم نمی ریزد.
10. مشی سیاسی او بر کسی پوشیده نیست، اما آن را دستاویز تعصبات جاهلانه قرار نمی دهد و دسته بندی های حیدری- نعمتی را نمی پذیرد. اعتقادات سیاسی را به حدی نمی رساند که برادران مذهبی و انقلابی آنها را از بین ببرد. تندروها معمولاً این گونه افراد را وحشی خوی، صلح، با هم بودن، بی بویی و فضیلت می نامند که گاهی ستودنی است، اما انصافاً کدام راه به آموزه های دین و نیکی نزدیکتر است و انسجام ملی را تقویت می کند؟

READ  دیدار هادی خانیکی با شفیعی کدکنی پس از پرتودرمانی/ عکس

باید سالها در خون جگر غوطه ور شوید
تا اینکه نفسی معتدل از دلش بیرون آمد

یادبود گروه نخبگان خبرآنلاین برای سید محمود دعایی


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا