چرا اقتصاد چین با وجود همه گیری تاج و تخت هنوز قابل اعتماد است؟


برای غلبه بر این بیماری همه گیر، چین سیاست سخت گیرانه ای به نام Quad Zero Dynamics معرفی کرده است. با توجه به اینکه همه‌گیری تاج هنوز در سراسر جهان گسترده است و کووید-19 دائماً در حال تکامل است، عدم اطمینان و نگرانی زیادی در مورد چگونگی پیشرفت همه‌چیز وجود دارد. بر این اساس، چین نسبت به هرگونه ضعف در تلاش های خود برای کنترل ویروس هشدار داده است.

موضع چین محکم است.

برخورد دقیق و مناسب با این همه زوایا و ابعاد یک کار دشوار است. اجرای مجدانه این سیاست یک چالش بزرگ برای همه مناطق و ادارات چین است.

مجموعه ای از سیاست های رشد در دستور کار دولت چین است. چین در حال حاضر اقدامات مالی چندجانبه ای را در زمینه مالیات و کاهش هزینه ها، مخارج عمومی و انتشار اوراق قرضه انجام می دهد تا اقتصاد را با ثبات نگه دارد و رفاه مردم را تضمین کند.

علاوه بر این، دولت چین به ایجاد بازار داخلی واحد و ایجاد زیرساخت‌های جامع و بهبود یافته سرعت بخشیده و سیاست‌های اصلاحی و گشایش در سراسر کشور را عمیق‌تر کرده است.

شوراهای دولتی و سازمان‌های مرتبط نیز در حال اجرای سیاست‌ها و اقدامات قوی برای حمایت از صنایع، شرکت‌های فردی و شرکت‌های خرد، کوچک و متوسط ​​متاثر از همه‌گیری و تثبیت شرکت‌های بازارمحور هستند.

مقامات چینی فضا و ابزار کافی برای رویکردهای مالی، پولی و غیره فراهم کرده اند. آنها تجربه گسترده ای در نحوه پاسخ به فشارهای وارده بر اقتصاد دارند و نظارت نظارتی را بیشتر تقویت خواهند کرد و تا زمانی که شرایط ایده آل باشد به این کار ادامه خواهند داد.

READ  لا: تایوان اوکراین منهدم - خبرآنلاین

اقتصاد چین در سال جاری با 4.8 درصد تولید ناخالص داخلی در سه ماه اول شروع به ثبات کرد. علیرغم کاهش فشار، اصول اساسی اقتصاد چین، مانند انعطاف پذیری بالا، ظرفیت عظیم، فضای کافی برای مانور و ثبات دراز مدت، بدون تغییر باقی می مانند.

به این ترتیب اجرای سیاست های رشد به تدریج اثر برنامه ریزی خواهد داشت و عملکرد اقتصادی چین بهبود می یابد. اقتصاد چین بزرگترین محرک رضایت اقتصادی جهانی است و حدود 30 درصد در رشد اقتصادی جهانی نقش دارد. اقتصاد چین در مقطع حساسی قرار دارد. تنها با حفظ اعتماد و رویارویی با چالش ها، چین می تواند شرایط نامساعد را به فرصت تبدیل کند، آینده ای روشن را در آغوش بگیرد، پویایی و سرزندگی را برای تثبیت و احیای اقتصاد جهانی به ارمغان بیاورد و فرصت های بازار گسترده تری را برای همه باز کند. کشورهای آورده است.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا