پیگیری تصویب طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در هیئت دولت

به گزارش خبرآنلاین از انزلی: وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به عدم تحرک در زمان تکمیل طرح ملی اتصال منطقه آزاد انزلی به شبکه سراسری ریلی از سال گذشته تا کنون، خواستار استفاده همه ظرفیت مدیریتی و فرصت های بخش خصوصی بهره مند از این زیرساخت ها و اظهار داشت: کار معمولی در حوزه ناف پیگیری کاملی برای تسریع در روند همکاری نهادهای متولی اجرای این طرح ملی نیست، زیرا در عین حال این طرح می تواند مورد بهره برداری فعالان اقتصادی قرار گیرد و مردم از آن لذت نبرند، این سوال قابل قبول نیست.

وی با استناد به رویکرد جهادی دولت سیزدهم و به ویژه شخص رئیس جمهور خواستار افزایش حجم و پیگیری مدیرعامل منطقه آزاد انزلی و دبیر شورای عالی منطقه آزاد شد. وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه افزودند: با الگوهایی از جمله تشکیل کنسرسیوم بخش خصوصی و دولتی و ردیابی مضاعف می توان بر عقب ماندگی این طرح ملی فائق آمد تا شاهد بهره برداری از آن در سال جاری باشیم.

در ابتدای این جلسه علی اوسط اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گزارش مبسوطی از ویژگی ها، مزایا و عملکرد سازمان متبوع خود در خصوص طرح ملی اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریلی سراسری ارائه کرد. انجام شده؛ وی با ارائه امکانات دو مجتمع بندری انزلی و دریای خزر که در این منطقه واقع شده اند، مهمترین مشکلات فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران از جمله آزادسازی منطقه ساحلی و فرسودگی محصور گمرکی را مطرح کرد. کاهش مساحت و لزوم افزایش مساحت آن به منظور ارائه پروژه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی. مشکلات ناشی از اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده و مسائل مربوط به احداث سومین شهرک صنعتی منطقه قبل از تقسیم کشور مطرح شد.

READ  کسب رتبه برتر کشوری اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات مخابرات استان سمنان

گفتنی است مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این جلسه گزارشی از میزان اجرای ظرفیت و عملکرد این منطقه در خصوص شاخص های مختلف اقتصاد مقاومتی ارائه کرد که می توان از نمونه هایی از جمله صادرات 20.3 میلیون دلاری و صادرات نام برد. از واحدهای تولیدی منطقه و 259.28 میلیون دلار و با توجه به صادرات مجدد، سهم 20 درصدی در تامین نفت مورد نیاز کشور و افزایش 17 درصدی جذب سرمایه گذار داخلی با جذب 26423 میلیارد ریال را برشمرد.

پیگیری تصویب طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در هیئت دولت


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا