پیکر فرانسوا حسین، بدون حضور همکاران تلویزیونی او، به خاک سپرده شد

رئیس فرانسوا حسین در 25 اسفند در سن 62 سالگی در ترکبه مشهد درگذشت. شد.

فرانسوا دانیل ییل ریموند اوزوات معروف به فرانسوا حسین اولین تلاش خود را برای بازی در یک سریال ایرانی به همراه مهران مدیری به عنوان سرآشپز با نقش کوتاهی در دراکولا انجام داد. او سپس پیشنهادهایی برای ایفای نقش داشت اما به دلیل مشغله کاری در حرفه آشپزی فرصت چندانی برای این کار نداشت اما به پیشنهادات برخی کارگردانان از جمله سیروس مقدم و جواد افشار پاسخ مثبت داد. و شریک تجاری و نقش ژنرال سایمون (ژنرال انگلیسی) را در سریال گاندو بازی کرد.

پیکر سرآشپز فرانسوا حسین در بهشت ​​زهرا تشییع شد

او همچنین با بازی در نقش «یلاد» در سریال گروهبان به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری به شهرت رسید. نقشی که فرانسوا حسین آن را بهترین نقش و پیشنهاد کاری خود نامید.

آخرین سریالی که فرانسوا در آن به ایفای نقش پرداخت، داستان «هزار افسون» بود.

سرآشپز فرانسوا حسین کار خود را با کار در تلویزیون ایران با مسابقه دستپخت به عنوان داور آغاز کرد و به گفته خودش قبل از بازیگر شدن سرآشپز بوده و 32 سال در صنعت رستوران و آشپزخانه گذرانده است.

پیکر سرآشپز فرانسوا حسین در بهشت ​​زهرا تشییع شد

او که از کماندوهای بازنشسته ارتش فرانسه نیز بود، سه سال پیش با سعیده رنجبریان، سرآشپز معروف ایرانی ازدواج کرد و به اسلام گروید.

سعیده رنجبریان همسر مرحوم فرانسوا حسین در مراسم تشییع پیکر این بازیگر فرانسوی گفت: فرانسوا حسین عاشق ایران و ایرانی بود و همیشه به عشق خود برای جوانان این کشور تلاش می کرد. «هدف او این بود که به جوانان ایرانی هنر آشپزی را به بهترین شکل ممکن بیاموزد تا سرآشپزهای برجسته را به جامعه معرفی کند.

READ  پوستر هفتادو پنجمین جشنواره فیلم کن رونمایی شد/ عکس

پیکر سرآشپز فرانسوا حسین در بهشت ​​زهرا تشییع شد

پیکر سرآشپز فرانسوا حسین در بهشت ​​زهرا تشییع شد

علیرغم همکاری فرانسوا حسین با دستپخت در سال های اخیر، هیچ یک از بازیگران و همچنین بسیاری از بازیگران، تهیه کنندگان و کارگردانان دعوت شده از سوی خانواده این هنرمند در مراسم خاکسپاری شرکت نکردند.

در این مراسم ژان لوئی اوزوات برادر فرانسوا حسین که همسری ایرانی نیز دارد به بیان خاطراتی از دوران کودکی تا بزرگسالی آن مرحوم پرداخت و از علاقه وافری برادرش به هنر آشپزی و سینما ابراز داشت.

برخی از اعضای انجمن سرآشپزان ایران نیز در مراسم ختم فرانسوا حسین شرکت کردند.

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا