پیش بینی هوای هفته آینده


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آمین حسین نقشین وی با تشریح آخرین وضعیت جوی امروز و روزهای آینده افزود: امروز در شمال کشور در استان های کردستان، همدان، مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی گفت: شدت بارندگی امروز در گلستان خراسان شمالی خراسان رضوی پیش بینی می شود و در بعدازظهر احتمال بارش تگرگ در مناطق آسیب پذیر وجود دارد.

نقشینه ادامه داد: امروز در جنوب غرب، مرکز، شرق، شمال شرق وزش باد شدید پیش بینی می شود که گاهی با گرد و خاک همراه است. همچنین امکان کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در این مناطق وجود دارد. در نواحی چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات غرب اصفهان، شرق یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش پراکنده، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: وزش باد شدید در روز یکشنبه در شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان غالب و در سایر نقاط کشور جو آرام حاکم است.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: روز دوشنبه در برخی مناطق شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران در بعدازظهر افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد. با گرد و غبار بارش ها از روز سه شنبه در شمال غرب، غرب و سواحل خزر با وزش باد شدید در دامنه های جنوبی البرز آغاز می شود.

نقشین گفت: امروز برای استان های مرزی غرب و جنوب غرب وزش باد و گرد و خاک همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. وزش باد شدید تا روز دوشنبه در نوار شرقی می وزد که در مناطق شیب دار به صورت گرد و خاک است.

READ  رئیس پلیس: سرقت باعث نگرانی مردم شده است

وی افزود: فردا دمای هوا در استان های شمال غربی و ساحلی دریای خزر افزایش می یابد و برای استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی دما پیش بینی می شود. روز یکشنبه دمای هوا در شمال شرق افزایش می یابد. در این مناطق تا روز سه شنبه افزایش دما ادامه خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: از امروز تا فردا خلیج فارس و تنگه هرمز طوفانی و طوفانی است.

نقشین ادامه داد: هوای تهران در بعدازظهر امروز ابری، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود که در عصر رگبار و رعد و برق در پایتخت ادامه دارد. از فردا تا دوشنبه آسمان صاف تا کمی ابری و افزایش تدریجی دما برای تهران پیش بینی می شود.

به گفته وی، بیشینه دمای هوای امروز تهران فردا به 26، فردا به 26 و در روزهای یکشنبه و دوشنبه به 28 و 31 درجه سانتیگراد خواهد رسید. کمینه دمای تهران امروز در مهرآباد به 14 درجه بالای صفر رسید.

بیشتر بخوانید:

کشور هفته آینده گرم خواهد شد

خبر بد برای ساکنان زمین؛ هوا طی 5 سال آینده 1.5 درجه سانتیگراد گرم می شود

233231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا