پیش‌بینی سقوط قیمت خودرو در بازار با واردات/ قیمت‌ها وارد فاز ریزشی شد


حمیدرضا حیدری درباره وضعیت بازار خودرو گفت: در حال حاضر اخبار مربوط به واردات خودرو بازارهای داخلی و خارجی را تحت تاثیر قرار داده و قیمت خودروهای خارجی و داخلی حدود پنج درصد کاهش یافته است.

وی افزود: اگرچه واردات خودروهای خارجی باعث کاهش قیمت خودروهای ایرانی می شود، اما این موضوع به نوع واردات خودروهای خارجی بستگی دارد. اگر قیمت خودروی خارجی وارداتی به کشور قیمت اقتصادی باشد و در محدوده قیمت خودروهای ایرانی باشد، قیمت خودروهای داخلی به شدت کاهش می‌یابد اما اگر این خودروها بیش از 25 تا 30 هزار دلار ارزش داشته باشند، قیمت خودروهای داخلی کاهش می‌یابد. خودروی ایرانی کمتر کاهش پیدا می کند. این ماشین ها را بخر

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو مشهد با اشاره به اینکه بازار خودرو در حال حاضر در رکود به سر می برد، گفت: در حال حاضر فروشندگان و خریداران منتظر اعلام نتیجه نهایی طرح واردات خودرو هستند. در شرایط فعلی، فروشنده در بازار است، اما خرید نکرده است.

حیدری با اشاره به اینکه قیمت خودروهای ایرانی در حال کاهش بوده است، گفت: در صورت واردات خودرو به کشور، بازار خودرو از رکود خارج می شود.

وی با تاکید بر لزوم نظارت بر سایت های فروش خودرو تصریح کرد: سایت های فروش خودرو باید مورد بازنگری و نظارت مناسب قرار گیرند زیرا فعالیت این سایت ها آرامش بازار را از بین می برد.

223225


منبع

READ  چه کسانی بالاترین سود سهام را دریافت می کنند؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا