پیش‌بینی اسکار: موفقیت «قدرت سگ»، «ماشین مرا بران» و «تل‌ماسه»


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نود و چهارمین دوره جوایز اسکار در تاریخ 27 مارس 2022 برابر با 8 آوریل 1401 (4:30 بامداد دوشنبه به وقت تهران) در دالبی تئاتر برگزار می شود.

حسین معتزی نیا نویسنده، منتقد سینما، مدرس سینما و مستندساز در کانال تلگرامی خود درباره این رویداد نوشت:

مراسم اسکار فردا شب برگزار می شود تا جوایز فیلم 2021 به پایان برسد.

ادعا می شود که مشارکت اعضای آکادمی در این دوره بسیار بالا بوده و برندگان با میانگین تعداد آرا بالاتر مشخص خواهند شد. ما هنوز نمی دانیم که آیا این همکاری منجر به نتایج غیرمنتظره تری خواهد شد یا خیر. بعید به نظر می رسد که او به جز کسب «قدرت سگ» در بخش های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و … برنده «ماشین من را بران» در رده بهترین فیلم بین المللی و دریافت چندین جایزه اسکار فنی، با نتیجه دیگری روبرو شود. از سازندگان “تلماسه” بیا برویم.

اعلام شده است که به مناسبت پنجاهمین سالگرد اکران فیلم «پدرخوانده» (فرانسیس فورد کاپولا) دقایقی از این مراسم به بزرگداشت این فیلم اختصاص دارد. ما می توانیم از قبل مطمئن باشیم که این به یاد ماندنی ترین لحظه این فصل اسکار خواهد بود.”

The Power of the Dog، نویسندگی و کارگردانی جین چمپیون، محصول مشترک بین المللی ایالات متحده، کانادا و نیوزلند در 12 بخش: بهترین فیلم سال، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد برای بندیکت کامبربچ، بهترین طراحی صحنه خوب، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین موسیقی متن، بهترین موسیقی متن اصلی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای جسی پلمنز و کودی اسمیت-مک آفی و بهترین نقش مکمل زن برای کرستن دانست.

READ  آخرین سخنان امام علی(ع)، چشم در چشم حسین(ع)

«ماشین من را برانید» به نویسندگی و کارگردانی ریوسوکی هاماگوچی از ژاپن، نامزد بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین زبان خارجی و بهترین فیلمنامه اقتباسی در چهار رشته شد.

«تلماسه» به نویسندگی دنی ویلنوو، اریک راث و جان اسپیتز و کارگردانی دنی ویلنوو در 10 رشته: بهترین فیلم سال، بهترین طراحی صحنه، بهترین فیلمبرداری، بهترین جلوه های ویژه، بهترین بهترین آرایش و طراحی مدل مو، بهترین تناسب، بهترین. فیلمنامه اقتباسی، بهترین موسیقی متن اصلی، بهترین صدا و بهترین طراحی صحنه و لباس.

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا